הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

טיפול בטסטוסטרון: מחקרים מעידים על תועלת צנועה
23.2.16

 

 

טיפול בטסטוסטרון משפר במידה צנועה את התפקוד המיני והפיזי בקרב גברים מבוגרים סימפטומאטיים עם רמות נמוכות של טסטוסטרון – אך שיעור הגברים שהפיקו תועלת מהטיפול היה נמוך – כך מצאו ה- "Testosterone Trials"

(TT) שנתמכו על ידי ה- NIH ופורסמו ב- New England Journal of Medicine. 

 

כ- 790 גברים מבוגרים עם סימפטומים ורמות טסטוסטרון בסרום של <275 ng/dL חולקו באופן אקראי לקבלת טיפול בג'ל טסטוסטרון או פלסבו למשך שנה. הסימפטומים כללו ליבידו מופחת, קושי ללכת או לטפס מדרגות או עייפות.

 

המחקרים מצאו כי:

• ציון הפעילות המינית השתפר באופן מובהק סטטיסטית בקרב המטופלים בטסטוסטרון אך השיפור היה רק של 0.6 נקודות על סולם של 12 נקודות.


• עלייה קלה בשיעור הגברים שמרחק ההליכה לו היו מסוגלים בתוך 6 דקות השתפר ב-50 מטרים ומעלה נמצאה בקרב כלל משתתפי המחקרים, אך לא נמצאה ב- Physical Function Trial.


• שיעור הגברים שהציג שיפור של 4 נקודות ומעלה על סולם העייפות (סולם של 52 נקודות) לא היה גבוה באופן מובהק בקרב המטופלים בטסטוסטרון.

 

 

 
הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007