הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

אוטם מוחי שקט מגביר את הסיכון לשבץ עתידי
23.2.16

 

 

מבוגרים עם אוטם מוחי שאובחן כממצא מקרי בבדיקת MRI מציגים סיכון גבוה פי 2 ללקות בשבץ מאוחר יותר במהלך חייהם, כך מצאה meta-analysis שפורסמה בכתב העת Stroke והוצגה בוועידה בינלאומית לחקר השבץ שנערכה לאחרונה בלוס-אנג'לס.

 

הניתוח כלל 13 מחקרים וכמעט 15,000 מבוגרים ללא שבץ, מתוכם 20% אובחנו עם אוטם מוחי שקט שאובחן בבדיקת MRI. לאורך 2-15 שנות המעקב נמצא כי הנ"ל מציגים סיכון גבוה כמעט פי 3 לפתח שבץ. ניתוח שהוגבל למחקרים שהתחשבו בגורמי סיכון קרדיווסקולאריים מצא גם הוא כי אוטם מוחי שקט מהווה גורם מנבא מובהק להיארעות עתידית של שבץ (hazard ratio, 2.1).

 

החוקרים ציינו כי ממצאי הניתוח משמעותיים בעיקר למבוגרים מעל לגיל 60 ללא שבץ החיים במסגרת הקהילה, וציינו כי אותם אנשים עם הנגע המוחי הנפוץ צריכים לנקוט אמצעי מניעה משמעותיים.

 

 

 
הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007