הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ה- WHO בודק את האפשרות להשתמש בזבובים מהונדסים גנטית כפתרון להתפשטות נגיף הזיקה
23.2.16

 

 

ה- World Health Organization בודק מספר טכניקות חדשות לשליטה על התפשטות היתושים נושאי נגיף הזיקה.

שיטה אפשרית אחת להפחתת אוכלוסיית היתושים Aedes aegypti הנושאים את הנגיף כוללת שחרור יתושים מהונדסים גנטית. מחקרים בנושא כבר נערכו באיי קיימן ונכון להיום, הוועדה המייעצת ל- WHO ממליצה על מחקרי שטח נוספים והערכת סיכון טרם שחרור היתושים שהונדסו גנטית.

 

הסוכנות אף בוחנת את האפשרות לשחרר זכרי יתושים סטריליים וזכרי יתושים הנגועים בחיידק Wolbachia. בשני המקרים כאשר נקבות יתושים מזדווגות עם הזכרים הנגועים, ביציהן לא יבקעו. הסוכנות מציינת כי מחקרי שטח גדולים ב- Wolbachia צפויים להתחיל בקרוב.

 

מה- WHO נמסר: "בהינתן עוצמתו של משבר הזיקה, ה- WHO מעודד מדינות נגועות ואת שכנותיהן לבחון את השימוש בגישות ישנות וחדשות על מנת לשלוט על אוכלוסיית היתושים כקו ההגנה המיידי ביותר."

 

 

לידיעה >>


הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007