הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם שינה בפה פתוח מעלה את הסיכון לעששת השיניים?
18.02.16

 

 

השוואה של רמות החומציות בפיותיהם של אנשים הישנים עם או ללא פה פתוח הדגימה כי נשימת פה עשויה להעלות את הסיכון לשחיקה ולעששת השיניים. אלו ממצאיו של מחקר שנערך על ידי חוקרים מניו-זילנד ופורסם ב- Journal of Oral Rehabilitation.

 

במסגרת המחקר נמדדו רמות החומציות בפיותיהם של אנשים שישנו עם פה פתוח או סגור, ה- PH והטמפרטורה נמדדו בפיותיהם של 10 נבדקים שישנו עם או ללא אטב שסתם את אפם והכריח אותם לנשום דרך הפה.

 

החוקרים מצאו כי רמות ה- PH הממוצעות בפה במהלך היום נעו סביב 7.3 ובמהלך הלילה סביב 7.0. לעומת זאת, רמת ה- PH הממוצעת במהלך שינה עם פה פתוח הייתה 6.6, "הבדל מובהק סטטיסטית מהרמה שנצפתה בתנאי שינה רגילים," סיכמו החוקרים.

 


לידיעה>>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 


 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007