הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

אכילת שוקולד במהלך ההיריון מועילה לגדילה ולהתפתחות של העובר
16.02.16

 

 

בשורות טובות לנשים המצפות: אכילה של 30 גרם שוקולד מדי יום במהלך ההיריון מועילה לגדילה ולהתפתחות של העובר. אלו מסקנותיו של מחקר חדש שהוצג לאחרונה בוועידה של ה- Society for Maternal-Fetal Medicin לשנת 2016 שנערכה באטלנטה.

 

במחקר השתתפו 129 נשים הרות עם תינוק יחיד בשבועות 11-14 להריונן.

 

כל הנשים נוטרו על ידי ה- uterine artery Doppler pulsatility index בתחילת המחקר ולאחר 12 שבועות. האינדקס מודד את זרימת הדם לרחם, לשליה ולעובר, ומעיד על הסיכון לרעלת היריון, יתר לחץ דם וגורמי סיכון נוספים.
 
הנשים חולקו אקראית לצרוך 30 גרם שוקולד עתיר או עני ב- flavanol מדי יום למשך 12 שבועות. ה- Uterine artery Doppler pulsatility נמדד שוב בתום 12 השבועות, ואחר הנשים נערך מעקב עד הלידה.
 

החוקרים לא מצאו הבדלים בשיעורים של רעלת ההיריון, יתר לחץ דם הריוני, משקל השליה או משקל הלידה בין נשים שצרו שוקולד עתיר או עני ב- flavanol.

 

אף על פי כן, נמצא שיפור מובהק סטטיסטית ב- uterine artery Doppler pulsatility בקרב שתי הקבוצות ממצא המציע כי שני סוגי השוקולד מסייעים לגדילה ולהתפתחות של העובר.

 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007