הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם נגיף ההרפס גורם לדעיכה קוגניטיבית?
16.02.16

 

 

 

כ- 417 מיליון איש מתחת לגיל 50 ברחבי העולם סובלים מהדבקה בסוג מסוים של נגיף ה- herpes simplex, וכעת מחקר חדש שפורסם ב- Alzheimer's Disease and Associated Disorders מצא כי זיהומים ויראליים כרוניים תורמים לדעיכה קוגניטיבית בקרב מבוגרים.

 

החוקרים הסתמכו על ה- Monongahela-Youghiogheny Healthy Aging Team (MYHAT) study שכלל מעל ל- 1,000 מבוגרים מעל לגיל 65 שנבדקו מדי שנה למשך 5 שנים לאיתור שינויים קוגניטיביים.

 

לאחר שבדקו סמנים לחשיפה נגיפית בדגימות הדם של הנבדקים, מצאו החוקרים כי חשיפה ל- CMV, HSV-2, או toxoplasma קשורה להיבטים של דעיכה קוגניטיבית הנחשבים לרוב כקשורים לגיל.

 

מנגד, נמצא כי HSV-1 נגיף הקשור לרוב להופעתם של פצעי קור ואשר על פי הערכות שונות מצוי בקרב כ- 3.7 ביליון איש מתחת לגיל 50 ברחבי העולם – אינו קשור לדעיכה קוגניטיבית.

 

 
הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007