הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הוצאת המיטוכונדריות מהתאים מעכבת את תהליך ההזדקנות שלהם
16.02.16

 

 

בפעם הראשונה הראו חוקרים כי המיטוכונדריה – "תחנת הכוח" של התאים – הינה חיונית להזדקנות, לאחר שמצאו כי הסרת המיטוכונדריה מתאים אנושיים מפחיתה את רמות הסמנים להזדקנות התאים, ומעודדת תהליכים של התחדשות.

 

החוקרים ערכו סדרה של ניסויים גנטיים במסגרתם גידלו תאים אנושיים במעבדה והסירו כמעט את כל המיטוכונדריות על מנת לנטר את השפעת הטיפול על התאים.

 

החוקרים הסבירו כי התאים משתמשים בתהליך הקרוי mitophagy על מנת לסלק מיטוכונדריות פגומות ובמסגרת המחקר התאים "הוטעו" לבצע mitophagy ברמה גבוהה ובכך סילקו את מרבית המיטוכונדריות מהתאים המזדקנים.

 

החוקרים מצאו כי כאשר המיטוכונדריות הוסרו מהתאים המזדקנים, הופעלו תהליכי התחדשות, וכי סמנים של הזדקנות תאים – כולל ROS, מולקולות דלקתיות וביטוי של גנים מסוימים פחת לרמות דומות לאלו של תאים צעירים.

 

 

 
הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007