הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם קיים קשר בין השמנה ו- ADHD בקרב בנות?
16.02.16

נמצא קשר בין Attention deficit hyperactivity disorder והשמנה בקרב נשים, כך על פי מחקר חדש שפורסם ב- Mayo Clinic Proceedings.

 

שיעור היארעות ההשמנה בקרב ילדים ומבוגרים מצוי בעלייה דרמטית במהלך 30 השנים האחרונות וקיימות ראיות המעידות על קשר בין הנ"ל לבין ADHD.

 

במחקר השתתפו 336 נבדקים שנולדו בין השנים 1976-1982 ושאובחנו עם הפרעות קשב וריכוז בזמן ילדותם. הללו הושוו עם 665 אנשים ללא ADHD ששימשו כקבוצת הביקורת.

 

נבדקו משקלם, גובהם והטיפולים ל- (ADHD (stimulant treatments שעברו הנבדקים בין השנים 1976-2010, ונעשה שימוש ב- Cox models על מנת לבחון המצאות קשר בין ADHD והשמנה.

 

החוקרים מצאו כי נשים שאובחנו בילדותן עם ADHD הציגו סיכון כפול לפתח השמנה במהלך ילדותן ובגרותן, וזאת בהשוואה לנשים שלא אובחנו עם הפרעות קשב וריכוז.

 

עורכי המחקר ציינו כי לא נמצא כל קשר בין הטיפולים שנתנו להפרעות ובין השמנה בקרב הנבדקים.

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007