הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

Chlorhexidine-Alcohol יעיל יותר מ- Iodine-Alcohol לחיטוי העור לפני לידה קיסרית
16.2.16

 

 

בהשוואה לחיטוי עם iodine, השימוש ב- chlorhexidine לחיטוי העור לפני לידות קיסריות מפחית ב- 45% את הסיכון לזיהומים באתר הניתוח, כך על פי מחקר שפורסם ב- New England Journal of Medicine.

 

 

מעל ל- 1,100 נשים שהיו מיועדות לעבור לידה קיסרית חולקו אקראית לחיטוי העור עם 2% chlorhexidine ו- 70% isopropyl alcohol או 8.3% povidone-iodine ו- 72.5% isopropyl alcohol. כמעט כל הנשים קיבלו גם אנטיביוטיקה תוך ורידית טרם ביצוע החתך הראשון.

 

 

בתוך 30 ימים מהלידה הקיסרית, שיעור ההיארעות של זיהומים באתר הניתוח היה נמוך באופן מובהק סטטיסטית בקרב קבוצת ה- chlorhexidine בהשוואה לקבוצת ה- iodine (4.0% מול 7.3%).

 

 

נמצאה גם הפחתה לא מובהקת סטטיסטית בשיעור הזיהומים באתר הניתוח במקרים בהם הניתוח היה מתוכנן/לא מתוכנן, המטופלת סבלה מהשמנה/לא סבלה מהשמנה, נעשה שימוש בסיכות/תפרים, או באם החולה סבלה ממחלת רקע כרונית/לא סבלה ממחלת רקע.

 

 

שיעור תופעות הלוואי העוריות היה דומה בקרב שתי הקבוצות.

 

 

 
 
הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007