הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר



× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 16.02.16

 

 

חברת התרופות קנאביקס מתכננת לגייס 4 מיליון דולר
המוצר של קנאביקס כבר משווק בקולורדו, ארה"ב. מדובר בגלולה בשחרור מושהה שנועדה לסייע לחולי סרטן בשלב מתקדם בשלוש התוויות שונות לשפר את אורח חייהם.
נתונים סטטיסטיים של רישום תכשירים רפואיים לתקופה יולי-דצמבר 2015
מצ"ב טבלאות מסכמות של פעילות בנושא רישום תכשירים רפואיים. הטבלה כוללת את כמות הבקשות שהוגשו, וכן משך רישום ממוצע לתקופה 1.7.2015-31.12.2015.
אזהרה לציבור מפני שימוש בתמרוקים לשיער בשם "JUNCTIOX" ללא רישיון משרד הבריאות
אזהרה לציבור מפני שימוש בתמרוקים לשיער בשם "JUNCTIOX" ללא רישיון משרד הבריאות
נוהל מלאי מינימום של סמים מסוכנים בבתי-מרקחת וחדרי תרופות
עדכון מספר 3: מעדכן את רשימת התכשירים, הוספו התכשירים: טבליות טרגין 5 מ"ג וטבליות טרגין 10 מ"ג הורד מהרשימה התכשיר אוקסיקונטין 5 מ"ג.
Chlorhexidine-Alcohol יעיל יותר מ- Iodine-Alcohol לחיטוי העור לפני לידה קיסרית
בהשוואה לחיטוי עם iodine, השימוש ב- chlorhexidine לחיטוי העור לפני לידות קיסריות מפחית ב- 45% את הסיכון לזיהומים באתר הניתוח, כך על פי מחקר שפורסם ב- New England Journal of Medicine.
האם קיים קשר בין השמנה ו- ADHD בקרב בנות?
נמצא קשר בין Attention deficit hyperactivity disorder והשמנה בקרב נשים, כך על פי מחקר חדש שפורסם ב- Mayo Clinic Proceedings.
הוצאת המיטוכונדריות מהתאים מעכבת את תהליך ההזדקנות שלהם
בפעם הראשונה הראו חוקרים כי המיטוכונדריה – "תחנת הכוח" של התאים – הינה חיונית להזדקנות, לאחר שמצאו כי הסרת המיטוכונדריה מתאים אנושיים מפחיתה את רמות הסמנים להזדקנות התאים, ומעודדת תהליכים של התחדשות.
האם נגיף ההרפס גורם לדעיכה קוגניטיבית?
כ- 417 מיליון איש מתחת לגיל 50 ברחבי העולם סובלים מהדבקה בסוג מסוים של נגיף ה- herpes simplex, וכעת מחקר חדש שפורסם ב- Alzheimer's Disease and Associated Disorders מצא כי זיהומים ויראליים כרוניים תורמים לדעיכה קוגניטיבית בקרב מבוגרים.
אכילת שוקולד במהלך ההיריון מועילה לגדילה ולהתפתחות של העובר
בשורות טובות לנשים המצפות: אכילה של 30 גרם שוקולד מדי יום במהלך ההיריון מועילה לגדילה ולהתפתחות של העובר. אלו מסקנותיו של מחקר חדש שהוצג לאחרונה בוועידה של ה- Society for Maternal-Fetal Medicin לשנת 2016 שנערכה באטלנטה.
סיכום שנה בפארמה: נדנדת המטבעות חתכה לטבע 1.3 מיליארד דולר
הכנסות ענקית התרופות הסתכמו ב־19.7 מיליארד דולר ב־2015 – עלייה של 3% בלבד. הפיחות של המטבע בוונצואלה יגרום להפסד של עד חצי מיליארד דולר בדו"חות טבע לרבעון הראשון של השנה
תראפיקס ביו חתמה על שת"פ לפיתוח טיפול קוגנטיבי בקנאביס
החברה העוסקת בפיתוח תרופות מבוססות קנאביס, חתמה על ההסכם עם חברת המסחור של אוניברסיטת תל-אביב
הקמת אתר מידע אודות מחקרים וניסויים קליניים המתקיימים בישראל
אגף הרוקחות ואגף בריאות דיגיטלית ומחשוב במשרד הבריאות ובשיתוף עם מטה ישראל דיגיטלית, מבקשים להודיע על פרויקט להקמת אתר מידע על מחקרים וניסויים קליניים הנערכים במדינת ישראל לרווחת הציבור הרחב.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007