הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

Meta-Analysis: מתן נוגדי דיכאון לילדים מגביר את הסיכון לאובדנות ואגרסיביות
04.02.16

 

meta-analysis שפורסמה ב- BMJ מצאה סיכון כפול לאובדנות ותוקפנות בקרב ילדים ומתבגרים שטופלו בנוגדי דיכאון. אף על פי כן, עדיין קיימת חוסר בהירות.

 

הניתוח כלל 68 דיווחים קליניים שסיכמו מחקרים בתרופות ונאספו על ידי חברות התרופות טרם נשלחו לאישור הרגולאטורים. סה"כ, כ- 10,000 מטופלים קיבלו duloxetine, fluoxetine, paroxetine, sertraline, או venlafaxine וכמעט 7,000 קיבלו פלסבו. כ- 12% מהנבדקים היו ילדים או מתבגרים.

 

כ- 140 מקרי התאבדות אירעו לאחר החלוקה האקראית. טיפול בנוגדי דיכאון נמצא קשור עם סיכוי גדול יותר מפי 2 לאובדנות בקרב ילדים, אך לא בקרב מבוגרים.
 
יתר על כן, 94 אירועי אלימות אירעו לאחר החלוקה האקראית. שוב, הטיפול נמצא קשר עם סיכוי גדול יותר מפי 2 לאירועי אלימות בקרב ילדים, אך לא בקרב מבוגרים.
 

החוקרים ציינו כי המספרים מהווים ככול הנראה "הערכת חסר".

 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007