הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם צריכת סויה משפרת את סיכויי ההצלחה של טיפולי הפריה?
02.02.16

 

נשים המטופלות בטיפוליי פוריות עשויות להפיק תועלת מצריכת סויה, היות והנ"ל יכולה להגן עליהן מההשפעה של bisphenol A, כימיקל המצוי בבקבוקי משקה מפלסטיק ובמיכלי מזון. אלו ממצאיו של מחקר שפורסם ב- Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism.

 

BPA יכול לחקות אסטרוגן, אחד משני הורמוני המין הנשיים ועל פי מחקרים שונים נוכחותו עשויה לתרום לבעיות פוריות, ואף לעכב את הצלחתם של טיפולי פוריות.

 

על פי ה- US Centers for Disease Control and Prevention (CDC), למעל ל- 96% מהאמריקאים BPA בגופם.

במחקר השתתפו 239 נשים בגילאים 18-45 שקיבלו טיפול אחד או יותר של IVF בין השנים 2007-2012 ב- Massachusetts General Hospital Fertility Center.

 

החשיפה ל- BPA נמדדה באמצעות בדיקות שתן. שאלונים בנוגע לסגנון החיים חולקו על מנת להעריך את תדירות הצריכה של מזונות המכילים סויה. החוקרים מצאו כי 176 נשים צרכו סויה.

 

בהשוואה לנשים עם רמות BPA נמוכות בשתן, נשים עם רמות גבוהות של BPA אשר לא צרכו מזונות המכילים סויה, הציגו שיעורי הצלחה נמוכים יותר של הפריה מלאכותית ושיעור הריונות נמוך יותר.
 
בקרב נשים שצרכו סויה כחלק מהדיאטה השגרתית שלהם, ריכוזי ה- BPA לא השפיעו על שיעורי ההצלחה של IVF.
 
 
 
הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007