הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

שימוש ב- Fluconazole פומי במהלך ההיריון מגביר את הסיכון להפלה ספונטנית
14.01.16

 

 

השימוש ב- fluconazole פומי במהלך ההיריון מגביר את הסיכון להפלה ספונטנית, כך מתפרסם ב- JAMA.

 

 

החוקרים מדנמרק נסמכו על רשומות בריאות לאומיות על מנת לבדוק מעל ל- 1.4 מיליון הריונות בין השנים 1997-2013, כל הריון בו ניתן מרשם ל- fluconazole פומי לאחר השבוע ה-6 להריון הושווה עם עד 4 הריונות ללא חשיפה ל- fluconazole.

 

 

הפלות ספונטניות בין השבועות 7-22 להריון אירעו בתדירות גבוהה יותר בקרב נשים שנחשפו לתרופה בהשוואה לנשים שלא נחשפו לה (4.43% מול 4.25%, יחס סיכון 1.48).
 
לא נמצא קשר בין טיפול ב- Fluconazole פומי ובין סיכון מוגבר ללידה שקטה, אך החוקרים ציינו כי "היארעות כזאת הייתה יחסית נדירה והתוצאות לכן אינן מדויקות."
 

 

Fluconazole פומי אף הושווה עם azole אנטי-פטרייתי וגינאלי על מנת לשלול כי candidiasis השפיעה על התוצאות. שוב, התרופה הפומית נמצאה קשורה עם עלייה מובהקת בסיכון להפלה ספונטנית.

 

 

 

 
הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 
 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007