הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ARBs יעילים כ- ACE Inhibitors ונסבלים טוב יותר
14.01.16

 

(Angiotensin-receptor blockers (ARBs יעילים כ- angiotensin-converting-enzyme (ACE) inhibitors להפחתת שיעור האירועים הקרדיווסקולאריים בקרב חולים ללא אי ספיקת לב ונסבלים טוב יותר על ידי המטופלים, כך על פי meta-analysis שפורסמה ב- Mayo Clinic Proceedings.

 

החוקרים ניתחו מעל ל- 100 מחקרים שכללו למעלה מ- 250,000 חולים ללא אי ספיקת לב. במסגרת המחקרים, הושוו ACE inhibitors או ARBs לפלסבו, לטיפול ביקורת פעיל אחר או אחד לשני. לאורך מעקב ממוצע של 3 שנים, נמצא קשר בין ACE inhibitors אך לא ARBs ובין הפחתה בסיכון לתמותה מכל הסיבות, מסיבות קרדיווסקולאריות ומאוטם שריר הלב, בהשוואה לפלסבו.

 

אף על פי כן, לאחר הגבלת הניתוח למחקרים שפורסמו לאחר שנת 2000 – כאשר מרבית המחקרים שעסקו ב- ARB נערכו – לא נמצאו הבדלים גדולים בפרוגנוזה הקרדיווסקולארית לאחר טיפול ב- ARBs ו- ACE inhibitors. למרות זאת, נמצאה סבירות נמוכה יותר כי מטופלים יפסיקו טיפול ב- ARBs עקב תופעות לוואי (סיכון יחסי, 0.72).

 

 

לידיעה >>

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 
 
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007