הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

רפואה שלמה, על תנאי
12.01.16
 


התמריצים הכספיים שהציעה המדינה לרופאים שיעברו לפריפריה חוללו שינוי ברמת השירותים המוענקים לתושבים, אבל על ההתקדמות שהושגה מרחפת סכנה

 

מה עובר לכם בראש כשאתם חושבים על רפואה בפריפריה? לא יהיה זה ניחוש פרוע מדי אם נניח שהמראה שעולה בדמיונכם הוא של בית חולים קטן, אולי מוזנח, נטול הילה ועם צוות רפואי מצומצם יחסית. התמונה הזו לא היתה רחוקה מהמציאות במשך שנים רבות: מחסור חריף ברופאים, היעדר תרומות (התורמים תמיד יעדיפו לראות בניין מפואר על שמם ברחוב ויצמן בתל אביב, חוזרים ומתלוננים מנהלי בתי החולים בפריפריה), ואפס אבק כוכבים. ואולם בשנים האחרונות ניכר שינוי משמעותי ומרתק בתמונה הזו. התורמים הנדיבים, בדרך כלל יהודים עשירים מרחבי העולם, אמנם עדיין לא גילו את קסמיהן של נהריה, צפת או טבריה, ובטח לא את קסמי בתי החולים הפסיכיאטריים ברחבי הארץ, הסובלים מהזנחה תקציבית מתמשכת, אבל המדינה דווקא לקחה ברצינות את המשימה הלאומית שלא לתת לרפואה בפריפריה לקמול, וההשקעה הניכרת מתחילה לשאת פירות.

 
 

להמשך הכתבה ב- TheMarker >>

 

מאת רוני לינדר-גנץ
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007