הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מחלה קרדיווסקולארית א-סימפטומטית נפוצה בקרב מבוגרים ששרדו את מחלת הסרטן בילדותם
12.01.16

 

מבוגרים צעירים ששרדו את מחלת הסרטן בילדותם מציגים סיכון מוגבר לתחלואה קרדיווסקולארית – לרוב ללא סימפטומים – כך על פי מחקר שפורסם ב- Annals of Internal Medicine.

 

כמעט 1,900 מבוגרים שקיבלו טיפול רעיל ללב (anthracycline או הקרנות) עקב סרטן בילדותם עברו בדיקות גופניות שכללו אקוקרדיוגרפיה ואלקטרוקרדיוגרפיה. קרדיומיופתיה אובחנה ב- 7% מהנבדקים, מחלת עורקים קורונרית ב- 4%, הפרעות קצב ב- 4% ו- valvular regurgitation או stenosis ב- 28%.

 

כמעט כל הנבדקים לא הציגו סימפטומים, היארעות התחלואה גדלה עם הגיל אך נצפתה אפילו בקרב צעירים - 5% מבני ה- 18-29 הציגו קרדיומיופתיה, 28% מחלה במסתמי הלב, ו- 3% סבלו מהפרעות בקצב הלב.

 

 

 
הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007