הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

טרום סוכרת גורמת נזק לכליות
07.01.16

 

סוכרת מהווה גורם סיכון משמעותי לנזק לכליות, כ- 30% מהחולים בסוכרת סוג 1 ו- 10%-40% מהחולים בסוכרת סוג 2 צפויים ללקות באי ספיקת כליות. אך מחקר חדש מצא כי אפילו טרם האבחנה של סוכרת , רמות סוכר הגבוהות מהנורמאלי עשויות לגרום נזק לכליות.

 

צוות החוקרים מדד את ה- GFR, רמות הגלוקוז בצום ו/או רמות ה- HbA1c של 1,324 מבוגרים בגיל 50-62 על מנת לנסות ולהבין האם טרום סוכרת גורמת לנזק כלייתי.

 

טרום סוכרת הוגדרה כרמות גלוקוז בצום של  (6.1-6.9 mmol/l)

mg/dL  110-125

 ו/או רמות HbA1c של 6-6.4% כפי שהוגדר על ידי ה- International Expert Committee בשנת 2009 או כרמות גלוקוז בצום של   (5.6-6.9 mmol/l)

100-125 mg/dL ו/או רמות HbA1c של 5.7-6.4% כפי שהוגדר על ידי ה- American Diabetes Association.

 

אחר הנבדקים נערך מעקב לאורך 5.6 שנים במהלכו נמצא (לאחר תקנון למשתנים מתערבים) כי נבדקים עם טרום סוכרת מציגים mGFR גבוה יותר בהשוואה לנבדקים ללא טרום סוכרת – סימן לסינון מוגבר המבוצע על ידי הכליות.

 

כמו כן נמצא קשר בין רמות גבוהות של גלוקוז בצום בתחילת המחקר ובין רמות גבוהות של החלבון albumin בשתן לאורך תקופת המעקב – סימן מוקדם למחלת כליות.

 

 

 
הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007