הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

FGF21 מבצע רגולציה להעדפות לצריכת דברי מתיקה ואלכוהול
03.01.16

 

(Fibroblast growth factor 21 (FGF21 הוא הורמון המיוצר כתוצאה מעקה מטבולית, כולל דיאטות קטוגניות ועתירות פחמימות ומבצע רגולציה לשיווי המשקל האנרגטי.

 

בבני אדם, SNPs בגן או בסביבתו נמצאו משפיעים על העדפות דיאטטיות, כולל צריכה של פחמימות, שומנים וחלבונים.

 

במסגרת המחקר הנוכחי הודגם כי מתן FGF21 מפחית באופן מובהק את צריכת דברי המתיקה והאלכוהול בקרב עכברים ואת צריכת דברי המתיקה בקרב קופים.

 

בעכברים, ההשפעה דרשה את הפעלתו של ה- FGF21 co-receptor β-Klotho במערכת העצבים המרכזית ונמצאה בקורלציה להפחתה בריכוזי הדופמין ב- nucleus accumbens. היות ואנאלוגים ל- FGF21 מצויים כיום במספר מחקרים קליניים לטיפול בהשמנה ובסוכרת סוג 2, הממצאים מעלים את האפשרות כי מתן FGF21 עשוי להשפיע על העדפות התזונה והתנהגויות תגמול נוספות בקרב בני אדם.

 

 

 
הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007