הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

"שר הביטחון יכול להביא 8 מיליארד שקל למערכת - אז למה שר הבריאות לא?"
10.11.15

 

על רקע הגירעון המחריף והולך של קופות החולים, ולקראת אישור התקציב, טוען מנכ"ל שירותי בריאות כללית אלי דפס כי יש כשל לאומי בניהול המערכת. מנכ"ל מכבי: "תקציבי הקופות נשחקים באופן מודע על ידי המדינה". משרד הבריאות: "פועלים להגדלת בסיס התקציב"

 

"המדינה אינה מתכוונת ואינה ערוכה להוריד את ההוצאה הפרטית לבריאות לנפש" - כך אומר מנכ"ל שירותי בריאות כללית, אלי דפס, ל-TheMarker. "אני שומע פאנלים, דיונים והצהרות על הורדת ההוצאה הפרטית. זה קשקוש - אומרים את זה, אבל לא מתכוונים לכך. הרי המנגנון להקטנת ההוצאה הפרטית הוא רק ביצירת חלופה במערכת הציבורית, וזה יקרה רק אם ייתנו למערכת עוד כסף".

 

הדברים הנחרצים של דפס נאמרים על רקע דיוני התקציב ל–2016, ועוד יותר מכך על רקע הגירעון המחריף והולך של קופות החולים. הקופה הגדולה בישראל, שבראשה עומד דפס, היא גם המורכבת ביותר - בבעלותה 14 בתי חולים שמגדילים את הגירעון שלה, שהסתכם ב-2014 ב-1.77 מיליארד שקל. רוב הסכום (כ-1.4 מיליארד שקל) משויך לבתי החולים שבבעלות הקופה ואינם מסובסדים, בניגוד לבתי החולים הממשלתיים. ב-2015, אומר דפס, צפוי הגירעון אף לגדול.


 

לכתבה ב- TheMarker >>

 

מאת רוני לינדר-גנץ

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007