הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הפרעות נשימה בשינה מגבירות את הסיכון לשבץ ופוגעות בהחלמה ממנו
3.3.13

 

 

 

הפרעות שינה נפוצות מאוד בקרב אנשים שחו שבץ והמחקר מציע כי הללו מייצגות הן גורם סיכון והן תוצאה של שבץ, כמו גם משפיעות על ההחלמה, על הפרוגנוזה ועל הסיכון להישנות.

 

 

לאחר סקירת ספרות מצאו החוקרים כי מספר מחקרים מעידים על הפרעות שינה כגורם סיכון עצמאי לשבץ. כמו כן סוכם כי מומלץ לבצע מחקרי שינה בקרב חולי TIA ושבץ לאור שיעור ההימצאות הגבוה (>50%) של הפרעות שינה בקרב הללו. הטיפול במחלות חסימתיות באמצעות continuous positive airway pressure מומלץ בהינתן חוזקן של הראיות התומכות בתוצאות החיוביות של הטיפול.
 
יש לשקול טיפול ב- Oxygen, biphasic positive airway pressure וב- adaptive servoventilation עבור חולים עם הפרעות נשימה מרכזיות בשינה.
 
לאחרונה אף נמצא כי הן מחסור והן עודף בשעות שינה, כמו גם נדודי שינה ו- restless legs syndrome (RLS) מגבירים את הסיכון לשבץ.
 

 

לאור הראיות סיכמו החוקרים כי הפרעות נשימה בשינה מגבירות את הסיכון להיארעות שבץ וכי, ללא טיפול עשויות לפגוע בהחלמה.

 

 

 
 


הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 
 
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007