הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

"אין לונה פארק שלא היה מקנא ברכבת ההרים שעברנו"
07.12.14

 

 כשרון בנצור, מנכ"ל קריקס, הגיע לחברת הביומד, הרבה האמינו כי הוא בא רק כדי לכבות את האור בחברה שנכשלה בניסוי מפתח בתרופת הדגל לטיפול במחלות כליות. חמש שנים עברו, לקריקס יש תרופה עם אישור של FDA והיא נסחרת לפי שווי של 1.5 מיליארד דולר.

 

בשנת 2009 חזר רון בנצור, מנכ"ל קריקס  (16.155.07%) (Keryx), לחברה, אחרי שזו כשלה בניסוי מפתח בתרופת הדגל, Solonex, לטיפול במחלות כליות בקרב חולי סוכרת. המציאות נראתה עגומה, ושווי השוק של החברה ירד עד ל־20 מיליון דולר בלבד לפני הגעתו. בנצור, שכבר חווה כישלון דומה בחברה אחרת שאותה הוביל, XTL, הגיע לקריקס במטרה לנסות ולשקם אותה ואולי למכור חלק מנכסיה. איש לא האמין שהחברה תגיע למצבה היום - חברת תרופות שנסחרת לפי שווי של 1.5 מיליארד דולר בנאסד"ק, זינוק של 7,500% בתוך חמש שנים. תשואה לא רעה לחברה שנחשבה לפגר לפני הגעתו.  

 

כיום נמצאת קריקס לקראת פריצה, עם תרופה חדשה לטיפול במחלת כליות בקרב חולי סוכרת שקיבלה אישור ממינהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA) ונמצאת לקראת שיווק — Zerenex. במקביל בנצור גם מועמד לחזור לשוק הישראלי כדירקטור בנקסט ג'ן (Nextgen), העוסקת בפיתוח תרופות דרמטולוגיות. מאז הפרסום על מועמדותו באמצע נובמבר זינקה מניית נקסט ג'ן ב־88%.

 

 

לידיעה מאתר כלכליסט >>

 

 מאת ניר צליק

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007