הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 30.11.14

 

ה- FDA מזהיר מפני השימוש ב- laparoscopic power morcellators לטיפול ב- uterine fibroids
אין להשתמש ב- laparoscopic power morcellators ל- hysterectomies או לטיפול ב- uterine fibroids, במרבית הנשים, היות והשימוש בהם עשוי להפיץ תאים סרטניים ולגרום לתמותה.
הטמעת שינויים באריזות התכשירים
להלן חוזר בנושא : הטמעת שינויים באריזות התכשירים
תוצאות מבטיחות למחקר phase II בתרופה חדשה לטיפול ב- Hyperkalemia
תרופה חדשה המצויה בפיתוח מראה יעילות לטיפול ולמניעת hyperkalemia, תופעת הלוואי הנפוצה והחמורה של תרופות המעכבות את ה- renin-angiotensin-aldosterone system.
ה-FDA דחה עתירה נוספת של טבע נגד אישור גירסה גנרית לקופקסון
רשות המזון והתרופות האמריקאית דחתה את הבקשה לא לפני שמיצתה את מלוא 150 הימים שמוקצבים למתן תשובה. קופקסון הוא מרכז הרווח העיקרי של טבע וסיפק לה ברבעון השלישי של 2014 רווח תפעולי של 864 מיליון דולר.
משרד הבריאות מזהיר את הציבור מהשימוש בתוסף תזונה בשם "Naya Dream Plus"
בעקבות אשפוז נערה אשר דיווחה על שימוש במוצר זה, נבדק המוצר במעבדות משרד הבריאות. נמצא כי המוצר מכיל חומר פעיל תרופתי בשם סיבוטראמין (Sibutramine) האסור לשווק בישראל ובמדינות נוספות בעולם.
פרופ' יצחק פטרבורג נבחר ליו"ר הדירקטוריון של טבע
פטרבורג, חבר בדירקטוריון טבע מ- 2012, ולפני כן בין 2010-2009, יחליף את ד"ר פיליפ פרוסט, שהודיע על כוונתו לפרוש עד סוף השנה. בעבר שימש מנכ"ל סלקום ומנכ"ל כללית שירות בריאות
ה- FDA מאשר Hydrocodone בפורמולציה המונעת שימוש לרעה
Hydrocodone bitartrate (שישווק כ- Hysingla ER) אושר על ידי ה- FDA לטיפול בכאבים כרוניים המופיעים "סביב השעון" במטופלים אשר תרופות אחרות לא היו יעילות עבורם.
פורסמו קווים מנחים חדשים לטיפול ב- Paget Disease of the Bone
ה- Endocrine Society פרסמה קווים מנחים חדשים לאבחנה וטיפול ב- Paget disease of the bone.
יותר משנה המתנה לניתוח: הנתונים המטרידים על התורים בבתי החולים הציבוריים
נתונים חדשים חושפים את החולשה של בתי החולים הציבוריים - התורים הארוכים לניתוחים מתוכננים. התצאה: החולים פונים לרפואה הפרטית. בניתוחים רבים יש פערים של מאות אחוזים באורכי התורים
MRI עשוי לגרום לכאב וסיבוכים בקרב אנשים עם שתלים כוכלארים
בדיקת magnetic resonance imaging עשויה לגרום לכאב לאנשים עם שתל כוכלארי, אפילו כאשר ננקטים כל אמצעי הזהירות, כך על פי מחקר קטן שפורסם ב- JAMA Otolaryngology—Head & Neck Surgery.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007