הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

קורסים חדשים מטעם המדור ללימודי המשך - ביה"ס לרוקחות, האוני' העברית ירושלים
שלום רב,
 
נפתח הרישום לארבעה קורסים חדשים מטעם המדור ללימודי המשך של בית הספר לרוקחות, האוניברסיטה העברית בירושלים, שיתקיימו בשנת הלימודים תשע"ה.
א. מרשם רוקח
ב. פרמקוויג'ולינס 2015 - מורחב
ג. רישום ורגולציה - היבט החברה הרושמת והיבט משרד הבריאות
ד. תרופות ביולוגיות
 
מרשם רוקח
 

קורס בשיתוף ובאישור משרד הבריאות, בהתאם לתקנת מרשם רוקח שנכנסה לתוקף באוגוסט 2014.
הקורס יתמקד בנושאים בהם נדרש הרוקח הרושם להתעדכן, ובהם: נהלי רישום ותיעוד, אינטראקציות בין תרופות, בדיקות מעבדה, פרמקולוגיה קלינית של תרופות שעבורן ניתן לתת מרשם רוקח וטיפול תרופתי בקבוצות אוכלוסייה מיוחדות.
דגש יושם על הדגמה מעשית של התחברות לתיקי חולים מהקופות השונות, על תיאור של מקרי חולים מהפרקטיקה, על דליית המידע מהתיק הרפואי ועל תשאול החולה לזיהוי בעיות מתרופות ושינוי במצבו של החולה, זאת כדי להגיע להחלטה המושכלת האם לתת לחולה מרשם רוקח המלווה ביעוץ רוקחי או להפנות אותו לרופא המטפל.

 
 
 
 
פרמקוויג'ולינס 2015 - מורחב
 

הקורס יכלול עשר הרצאות נבחרות שניתנו בקורס 2014 ועשר הרצאות בנושאים חדשים כגון: פרקטיקה בפרמקווג'ילנס, הרעלות בילדים, תרופות מזויפות, פרמקוויגילנס של תרופות ביולוגיות, בעיות הקשורות לטיפול אנטימיקרוביאלי ולטיפול אנטיתרומבוטי, תופעות לוואי במערכת הנשימה, תופעות לוואי פסיכיאטריות, אתיקה ובטיחות במחקרים קליניים והיבטים משפטיים בפרמקווג'ילנס.
בקורס יושם דגש על היבטים מעשיים בעבודתם של הממונים על דיווח תופעות לוואי ועל תרגולים כמו הכנת תכנית לניהול סיכונים, הכנת/קריאת דוחות בטיחות תקופתיים, בניית מערך פרמקוויגילנס, ביקורת של משרד הבריאות. בוגרי קורס 2014 יורשו להירשם למחצית השנייה של הקורס.

 
 
 
 
רישום ורגולציה - היבט החברה הרושמת והיבט משרד הבריאות
 
ריכוז והוראה: ההרצאות יינתנו ע"י מנהלים, רוקחי מחלקת רישום ורוקחים ממונים בחברה תרופות, מומחים בתחום ובעלי ניסיון בהתנהלות ישירה מול הרשויות. כמו כן, יינתנו הרצאות ע"י ראשי אגף הרוקחות, מחלקת רישום, המכון לביקורת ותקנים והמחלקה לניהול סיכונים ומידע תרופתי במשרד הבריאות. 
 
 
 
 
תרופות ביולוגיות
 
מטרת הקורס להרחיב את הידע על תרופות ביולוגיות למיניהן, עקרונות הפרמקולוגיה הקלינית (פרמקוקינטיקה, פרמקודינמיקה) שלהן, הייחוד והיתרון שבשימוש בהן. כמו כן יידון בקורס נושא הביוסימילרס וההיבטים הרוקחיים והרגולטוריים הקשורים אליו. המיקוד יהיה בתחומי האונקולוגיה, המטולוגיה וראומטולוגיה בהם הביאו התרופות הביולוגיות לפריצת דרך בטיפול במחלות כגון סרטן השד ודלקת מפרקים. התרופות הביולוגיות מייצגות את שיא הטכנולוגיה והחדשנות בטיפול הפרמקולוגי כיום. 
 
 
 
 
 
 
 
ב ב ר כ ה,
פרופ' שמעונה יוסלסון-סופרסטיין
מנהלת המדור ללימודי המשך ברוקחות
 
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
14/04/15, 21:58
רוקח מרכז
anna@marhasin.com
24/03/15, 11:50
ניר
מתי מתחיל הקורס הבא מרשם רוקח
18/02/15, 00:10
רוקחת מהצפון
28/12/14, 07:58
רוקח מהצפון
אז אולי לעשות אותם בעוד מקומות או לעשות אותם למשך יום שלם
28/12/14, 07:57
רוקח מהצפון
חסרון משמעותי של קורסים אלו עבור תושבי הצפון והדרום הוא המרחק כי למי שגר שם זה בעיה לבזבז 5 שעות נסיעה הלוך וחזור בשביל 3 שעות לימוד ! .אז אולי לעשות
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007