הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

צריכת דגים מגבירה את התגובה לנוגדי דיכאון
28.10.14

 

צריכה של דגים עתירי שומן עשויה להגביר את השפעתם של נוגדי דיכאון בקרב אנשים שלא מגיבים לטיפול, כך על פי מחקר חדש.

 

עד מחצית מהאנשים הסובלים מדיכאון אינם מגיבים לטיפול ב- SSRIs, אך חוקרים מהולנד מצאו כי דיאטה עשירה בדגים שמנים עשויה לשנות עובדה זו.

 

החוקרים מה- Academic Medical Center שבאמסטרדם מצאו כי מטבוליזם של חומצות שומן מפריע לאופן בו הורמוני הדחק עוברים רגולציה, נתון שבתורו משפיע על התגובה לנוגדי דיכאון.

 

במסגרת המחקר הושוו 70 אנשים לא מטופלים הסובלים מ- (major depressive disorder (MDD עם 51 אנשים ללא MDD שהיוו את קבוצת הביקורת. לאחר שישה שבועות של טיפול ב- SSRIs, חולי ה- MDD הראו סימנים של מטבוליזם לא תקין של חומצות שומן והוצע כי הנ"ל הוא סימפטום של MDD.

 

כמו כן נבדקה צריכת הדגים העשירים בחומצות שומן.

 

החוקרים מצאו כי נבדקים שצרכו דגים עתירי שומן לפחות פעם בשבוע, הציגו סיכוי של 75% להגיב לטיפול ב- SSRIs, בעוד שהנ"ל אשר כלל לא צרכו דגים הציגו סיכוי של 23% להגיב לטיפול.
 
כלומר, המטבוליזם של חומצות השומן עשוי להיות מושפע מצריכת דגים, ובכך ישתפר שיעור התגובה ל- SSRIs.
 
 
 
הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007