הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ניתוחים בריאטריים כגורם סיכון משמעותי לתת לחץ דם תוך גולגולתי
28.10.14

 

 

 

 

ניתוחים בריאטריים עשויים להיות קשורים להיארעות orthostatic headaches הנגרמים עקב spontaneous intracranial hypotension, כך עולה ממחקר שפורסם ב- Neurology .
 
במסגרת המחקר, 338 נבדקים אובחנו עם intracranial hypotension, 11 (3.3%) עברו ניתוח בריאטרי (לשם השוואה, 0.8% מתוך 245 נבדקים עם intracranial aneurysms עברו ניתוח בריאטרי.)
 

בדיקות הדמיה של אותם 11 הראו thoracic cerebrospinal fluid leaks או arachnoid cysts אשר טופלו באופן ראשוני באמצעות epidural blood patching. מאוחר יותר, שני חולים נזקקו ל- fibrin patches וחמישה נזקקו לתיקון כירורגי.

 

החוקרים דנים במספר מנגנונים אפשריים לתופעה, כולל השפעה ישירה על ירידה במשקל, הידקקות של ה- spinal dura הנגרמת מהשמנה, שינויים מטבוליים או מחסור תזונתי המתפתחים לאחר הניתוח. החוקרים ציינו כי הסיכון עשוי להיות מוגבל לדליפות CSF קשות לטיפול ולא ל- intracranial hypotension באופן כללי.

 

 

 
הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007