הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

טעויות במתן תרופות לילדים בארה"ב
26.10.14

 

 

 

 

מדי שמונה דקות, מקבל ילד אמריקאי תרופה לא נכונה בביתו – כך על פי מחקר חדש שפורסם בכתב העת Pediatrics.

 

מינון כפול – כאשר ההורה או מבוגר אחר נותן לילד את התרופה פעמיים בטעות - היווה רבע מסה"כ הטעויות.

 

למרבה המזל, מרבית טעויות המינון והמינון הכפול לא היו קטלניות, אך שיעור המקרים מעיד כי ההורים האמריקאים צריכים להיות זהירים יותר כאשר הם נותנים תרופות לילדיהם.

 

המחקר נערך בהסתמך על ה- National Poison Database System בין השנים 2002-2012. לאורך השנים הללו, 696,937 ילדים קיבלו מינון שגוי. רק 25 ילדים מתו כתוצאה מטעות במינון.

 

היות וילדים מבוגרים יותר יכולים להזכיר להוריהם כי כבר קיבלו את התרופה, מרבית הטעויות מתרחשות במתן תרופות לילדים צעירים – כאשר שיעור הטעויות הגורף מתרחש בקרב ילדים מתחת לגיל שנה.

 

כ- 82% מכלל הטעויות עירבו תרופות נוזליות. מרבית טעויות המינון כללו משככי כאבים ולאחריהם תרופות נגד שיעול והצטננות.

 

 

 
הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007