הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 17.07.14

 

נוהל 131 פרטיות המטופל בבית מרקחת וחדר תרופות
נוהל זה בא להסדיר את שמירת פרטיות המטופל בבית המרקחת ובחדר התרופות בישראל. - נושא זה הינו בעל חשיבות רבה במערכת הבריאות ומוזכר בדברי חקיקה ובמיוחד חוק זכויות החולה, חוק ביטוח בריאות ממלכתי ונהלי משרד הבריאות. לאחרונה גם הוסדר במסגרת תיקון תקנות הרוקחים - - . )תנאי פתיחה וניהול של בתי מרקחת וחדרי תרופות( )תיקון(, התשע"ד 2450 אין בנוהל זה כדי לגרוע מהוראות כל דין אחר שעניינו שמירת פרטיותו של מטופל. אין בנוהל זה מכדי לגרוע מדרישות הנגישות, על פי כן דין.
בדיקת דם לניבוי מחלת האלצהיימר ממש מעבר לפינה
החוקרים מבריטניה זיהו 10 חלבונים בדם המנבאים דמנציה בדיוק של 87%.
תוכנית חדשה באיחוד האירופי לאישור מהיר של תרופות מהדור החדש
השקתה של ה- (Innovative Medicines Initiative (IMI 2 השנייה הוכרזה באירופה לאחרונה, עם תקציב של 3.3 ביליון יורו ומטרה להאיץ את הפיתוח של דור חדש של תרופות, בעיקר כאלו העונות על צרכים רפואיים או חברתיים לא ממומשים.
משרד הבריאות מבקש לתת לשראל פטור ממכרז של 8 מיליארד שקל
לפי תוכנית המשרד, הפטור לחברת שראל יוארך בחמש שנים, שבמהלכן יירכשו ציוד ותרופות בהיקף כולל של 8.1 מיליארד שקל
בהשוואה ל- Clomiphene, Letrozole קשורה בשיעור גבוה יותר של לידות חיות בקרב נשים עם PCOS
בקרב נשים עם (polycystic ovary syndrome (PCOS, ה- aromatase inhibitor – letrozole קשור עם שיעור גבוה יותר של לידות חיות בהשוואה ל- clomiphene citrate, טיפול הפוריות המהווה כיום את הקו הראשון לנשים הללו. כך מצא מחקר שפורסם ב- New England Journal of Medicine.
החיסון נגד פוליו: תוספת של חיסון IM משפרת את יעילותו של החיסון הפומי
תוספת של חיסון תוך שרירי (intramuscular – IM) עם נגיף פוליו לא פעיל משפרת את יעילות החיסון בקרב ילדים שקיבלו בעבר חיסון פומי. כך מצא מחקר שנערך בהודו ופורסם בכתב העת Lancet.
Lilly חותמת על הסכם עם Yabao הסינית
Eli Lilly חוברת ל- Yabao Pharmaceutical Co לצורך הפיתוח והמכירה של אחת התרופות של הענקית האמריקאית, המיועדת לטיפול בשלבים מוקדמים של סוכרת, בסין.
העמותה שבבעלות בתי החולים הממשלתיים קיימה פעילות פוליטית - ותוזמן לבירור
העמותה קיימה ב-2012, שנת הבחירות לכנסת, פעילות לובינג פוליטית כדי לקדם את מטרות בתי החולים הממשלתיים – כך עולה מבחינת הדו"חות
עקב חשד לזיהום בהכנה רוקחית TPN מתוצרת חברת טבע מדיקל הופסק השימוש בתמיסות
משרד הבריאות קיבל דיווח מבית החולים שניידר על 3 ילדים שמקבלים טיפול ב TPN, ופיתחו זיהום קל מזן PANTOEA הניתן לטיפול באמצעות אנטיביוטיקה.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007