הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 27.04.14

 

ההוצאות על תרופות לטיפול בצהבת C צפויות לגדול ב- 1,800% עד שנת 2016
טיפולים יקרים ב- rheumatoid arthritis, multiple sclerosis, סרטן ובאופן מפתיע בצהבת C דוחקים את העלויות לגבהים בלתי אפשריים.
ה- FDA אישר את התרופה Pradaxa לטיפול והפחתת הסיכון להישנות של DVT ו- PE
Boehringer Ingelheim Pharmaceuticals הודיעה כי ה- (U.S. Food and Drug Administration (FDA אישר את התרופה (Pradaxa® (dabigatran etexilate mesylate לטיפול ב- (deep venous thrombosis (DVT ו- (pulmonary embolism (PE, בחולים שטופלו ב- parenteral anticoagulant למשך 5-10 ימים, ולהפחתת הסיכון להישנות של DVT ו- PE בחולים שטופלו בעבר.
קפאין עשוי להיות התרופה למחלת האלצהיימר - מחקר שנערך בעכברים
האם קפה עשוי להיות התרופה למחלת האלצהיימר? מחקר חדש מצא כי לקפאין השפעה חיובית על משקעי ה- tau במחלות נוירודגנרטיביות.
Tamiflu ו- Relenza יעילות אך במעט נגד שפעת
ה- (neuraminidase inhibitors: oseltamivir (Tamiflu ו- (zanamivir (Relenza יעילות רק באופן חלקי לטיפול ולמניעת זיהומים בנגיף האינפלואנזה, כך עולה מסדרת מאמרים שפורסמו ב- BMJ.
מה המיומנות החשובה שדרושה למערכת הרפואה בישראל?
מיהו המנהל הטוב ביותר לנהל בית חולים, מכון קרדיולוגי בית מרקחת או מעבדה: רופא מצויין, רוקח מיומן, טכנאי מעבדה מצטיין או שאולי מספיק שיהיה מנהל מנוסה?
השמנה של ההורים מהווה גורם סיכון עצמאי לאוטיזם
מחקר שפורסם בכתב העת Pediatrics מצא כי קיים קשר משמעותי בין השמנה של ההורים (כלומר, BMI של 30 ומעלה) וסיכון להפרעות על הספקטרום האוטיסטי.
יתר לחץ דם בהיריון מגביר פי 8 את הסיכון לרעלת היריון
יתר לחץ דם כרוני מגביר את הסיכון למגוון תופעות שליליות הקשורות בהיריון, כולל סיכון גבוה כמעט פי 8 לרעלת היריון. כך מצאה מטה-אנליזה שפורסמה ב- BMJ.
ריבוי תרופות בטוח לטיפול במחלות קרדיווסקולאריות, כך על פי מחקר חדש
הגדלת מספר התרופות הנרשמות לטיפול במחלות קרדיווסקולאריות אינה מגבירה את הסיכון לאשפוזים בבית החולים עקב גורמים אחרים, כך על פי מחקר שנערך באוניברסיטת קיימברידג''.
צהבת C: טיפול קצר יותר ב- Sofosbuvir אפשרי, השילוב ABT-450/r יעיל
הטיפול ב- Sofosbuvir – התרופה לטיפול בצהבת C שספגה ביקורות עקב עלותה הגבוהה, יכול להתקצר מ- 12 שבועות ל- 8.
מדי חום ומכשור רפואי המכיל כספית - איסור יבוא, הפסקת מכירה ואיסוף
בכוונת משרד הבריאות לאסור יבוא ולהפסיק מכירת מדי חום ומכשור רפואי אחר המכיל כספית (מדי לחץ דם) בתחילת 2015-חוזר לבתי המרקחת יצא בהקדם, במקביל לבצע איסוף ציוד כזה מהציבור לצורך העברתו להשמדה.
שימוש ב- NSAID קשור בהיארעות פרפור פרוזדורים בקרב קשישים
השימוש ב- (nonsteroidal anti-inflammatory drugs (NSAIDs קשור בסיכון מוגבר לפרפור פרוזדורים בקרב קשישים, כך על פי מחקר פרוספקטיבי שפורסם ב- BMJ Open.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007