הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

שימוש ב- NSAID קשור בהיארעות פרפור פרוזדורים בקרב קשישים
24.04.14

 

 

השימוש ב- (nonsteroidal anti-inflammatory drugs (NSAIDs קשור בסיכון מוגבר לפרפור פרוזדורים בקרב קשישים, כך על פי מחקר פרוספקטיבי שפורסם ב- BMJ Open.

 

במסגרת הקוהורט ההולנדי שתוכנן על מנת לבדוק את גורמי הסיכון להיארעות המחלה בקשישים, נערך מעקב אחר כ- 8,400 אנשים למשך 13 שנים. בתחילת המחקר היו כל הנבדקים ללא היסטוריה של פרפור פרוזדורים (כאשר גילם הממוצע היה 69 שנים).

 

שימוש ב- NSAIDs בהווה, למשך 15-30 ימים, הגביר את הסיכון לפרפור פרוזדורים בהשוואה לחוסר שימוש, (adjusted hazard ratio, 1.76). שימוש ב- NSAIDs בעבר הקרוב (ב- 30 הימים האחרונים) הגביר אף הוא את הסיכון (HR 1.84). קשר של מנה-תגובה נראה כאפשרי אך לא השיג מובהקות סטטיסטית.

 

החוקרים שיערו כי בנוסף להשפעתם על לחץ הדם, NSAIDs עשויים לגרום לתנודות במאזן האשלגן בסרום, אשר יכולות לתרום לקשר שנצפה.

 

 

 
הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007