הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 01.04.14

 

הרופאים מתלוננים: רוקחת זכתה בפרס ישראל לחקר הרפואה - ולא רופא
יו"ר ההסתדרות הרפואית מבקש לכנס מחדש את הוועדה ולבחור גם ברופא: "אני חש אי-נוחות על כך כי לצד פרופ' וינשטוק-רוזין לא נבחרו רופא אחד או יותר". יו"ר ארגון הרוקחות: "נראה כי יש פה פגיעה באגו. סוג התואר לא רלוונטי"
עשרות רופאים זכו לתארים פיקטיביים של מנהלים כדי להגדיל את השתכרותם
רופא שעובד במערכת הציבורית ומוגדר כמנהל זוכה להיכנס לרשימות הנחשקות של הביטוחים המשלימים. מנכ"ל משרד הבריאות: "נבטל את המינויים ונזמין המנהלים לבירור". מנהל ברזילי: "זו הדרך לגרום לרופא מצוין להישאר בפריפריה".
עיכוב למתחרות בקופקסון: העליון בארה"ב ידון בערעורה של טבע על פקיעת פטנט
בית המשפט העליון הסכים לדון בערעור של החברה על החלטה קודמת לשלול את תוקפו של פטנט שהגן על קופקסון עד ספטמבר 2015.
ה- USPSTF: אין מספיק ראיות שיתמכו בביצוע בדיקות סקר לאיתור פגיעה קוגניטיבית
ה- U.S. Preventive Services Task Force קבע כי אין מספיק ראיות שיתמכו בהמלצה בעד או נגד ביצוע בדיקות סקר לאיתור דעיכה קוגניטיבית בקרב מבוגרים א-סימפטומטיים מעל גיל 65 החיים במסגרת הקהילה.
תרופות היפנוטיות ולטיפול בחרדה מגבירות את הסיכון לתמותה בטווח הארוך
השימוש בתרופות משככות חרדה או היפנוטיות מגביר את הסיכון לתמותה אפילו לאחר הפסקת השימוש, כך מצא מחקר קוהורט פרוספקטיבי שפורסם ב- BMJ.
ה- FDA מאשר את התרופה Impavido לטיפול במחלה הטרופית leishmaniasis
Leishmaniasis היא מחלה הנגרמת על ידי Leishmania, טפיל המדביק בני אדם לאחר עקיצת זבוב.
עלותה של תרופה חדשה לצהבת C מושכת את תשומת ליבם של המחוקקים בארה"ב
(Sovaldi (sofosbuvir, אשר קיבלה את אישורו של ה- FDA בחודש דצמבר האחרון לטיפול בצהבת C, עולה 1,000 דולר בדיוק לגלולה – או 84,000 דולר למשטר טיפול של 12 שבועות, וכעת קוראים המחוקקים בארה"ב ליצרני התרופה להסביר את מחירה הגבוה.
הקשר בין רמת ה- HbA1C והסיכון לתחלואה קרדיווסקולארית
הוספת מדדים גליקמיים להערכת הסיכון הקונבנציונאלית לתחלואה קרדיווסקולארית אינה יעילה עבור אנשים ללא סוכרת או מחלות קרדיווסקולאריות. כך מצא מחקר שפורסם בכתב העת JAMA.
שרת הבריאות יעל גרמן הודיעה על פיזור דירקטוריון מאוחדת
שרת הבריאות, ח"כ יעל גרמן, זימנה את עו"ד יניב עצמון, ומסרה לידיו מכתב בו היא מודיעה על ביטול אישורה לתקנון הקופה שניתן ביום 22.7.2013. החלטת השרה באה לאחר שבהליך הבחירות שהתקיים בקופה עלה חשש כי הכשלים עליהם הצביע דו"ח מבקר המדינה משנת 2010 עלולים לחזור על עצמם.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007