הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הבטיחות ללבלב של תרופות מבוססות Incretin – הערכת מצב מאת ה- FDA וה- EMA
09.03.14

 

תרופות המתמקדות בהשפעתו של ההורמון incretin על שחרור האינסולין, כגון (exenatide (Byetta) ו- sitagliptin Januvia, לא גורמות להיארעות תופעות לוואי הקשורות בלבלב, כך על פי הצהרה משותפת שפרסמו ה- U.S. Food and Drug Administration וה- European Medicines Agency.

 

מחקר שפורסם בשנת 2013 מצא כי השימוש בתרופות הללו מכפיל את הסיכון לאשפוזים עקב דלקות חריפות בלבלב. 
הסוכנויות פרסמו כי הן "חקרו בנפרד את המידע הנוגע לנושא, וההערכות כי קיים קשר בין התרופות הללו ובין תופעות לוואי הקשורות בלבלב, אינן עקביות או עולות בקנה אחד עם המידע העדכני." אף על פי כן, "ה- FDA וה- EMA לא הגיעו למסקנות סופיות נכון לשעה זו בנוגע להימצאותו או היעדרו של קשר סיבתי.
 
 
 
הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007