הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ריצוף DNA מול בדיקות סקר סטנדרטיות לאנאופלואידיה
09.03.14

 

בדיקות סקר מסוג Cell-free DNA cfDNA הפחיתו את את שיעור תוצאות ה- false-positive בהשוואה לשיעור המתקבל בבדיקות הסקר הסטנדרטיות לטריזומיה של כרומוזומים 21 ו- 18 בכלל אוכלוסיית הילודים. כך על פי מחקר שפורסם ב- New England Journal of Medicine.

 

המחקר שנתמך על ידי התעשייה כלל כ- 1,600 נשים בסיכון ממוצע מ- 21 מרכזים רפואיים. החוקרים ניסו להשוות את הביצועים של cfDNA עם בדיקות סקר סטנדרטיות לאנאופלואידיה, בעיקר לאיתור טריזומיה של כרומוזומים 21 ו- 18.

 

בדיקות ה- cfDNA הפחיתו באופן מובהק סטטיסטית את שיעור תוצאות ה- false-positive, בהשוואה לבדיקות הסקר הסטנדרטיות (0.3% מול 3.6 % לטריזומיה 21 ו- 0.2% מול 0.6% לטריזומיה 18). הערך המנבא החיובי של בדיקות ה- cfDNA לטריזומיה 21 ו- 18 היה 45.5% ו- 40% בהתאמה – אחוז גבוה פי 10 ו- 5 בהשוואה לאחוז שנמצא בבדיקות הסקר הסטנדרטיות. הערך המנבא השלילי לכל אחת מהבדיקות היה 100%.

 

 

 
הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 
 
 
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007