הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

גריאטרים מארה"ב: סטטינים ותרופות להורדת לחץ הדם נרשמות "ביתר" למבוגרים מגיל 80 ומעלה
09.03.14

 

"הנתונים מעידים כי אנו מטפלים ביתר באנשים בריאים רבים מגיל 80 ומעלה לצורך מניעת שבץ," סיכם מחקר פרוספקטיבי שפורסם ב- Evidence-Based Medicine.

 

המחקר הגדול HYVET שנערך בסין ובאירופה מצא רק יתרונות מעטים למניעת שבץ כתוצאה ממתן תרופות להורדת לחץ דם לאנשים מגיל 80 ומעלה. באופן דומה, המחקר PROSPER – מחקר גדול שעסק ב- pravastatin בחולים בגילאים 70-82 מאירופה, לא הצליח למצוא יתרון מובהק סטטיסטית למניעת שבץ כתוצאה מהטיפול. החוקרים אף ציינו כי ייתכן והתחלואה הקשורה בסטטינים אינה מוערכת כראוי.

 

"עלינו לשקול מחדש את סדרי העדיפויות והאמונות שלנו בנוגע למניעת שבץ, וליידע ולערב את המטופל בכל ההיבטים הרלוונטיים. ייתכן כי חלק מהמטופלים יעדיפו לוותר על היתרונות הקלים המופקים מהטיפול ולהימנע מ- polypharmacy ומתופעות הלוואי המתוארות כ"קלות" על ידי רושמי התרופות."

 

 


הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007