הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 09.03.14

 

הבטיחות ללבלב של תרופות מבוססות Incretin – הערכת מצב מאת ה- FDA וה- EMA
תרופות המתמקדות בהשפעתו של ההורמון incretin על שחרור האינסולין, כגון (exenatide (Byetta) ו- sitagliptin Januvia, לא גורמות להיארעות תופעות לוואי הקשורות בלבלב, כך על פי הצהרה משותפת שפרסמו ה- U.S. Food and Drug Administration וה- European Medicines Agency.
טבע משיקה בבלעדיות תרופה של 750 מיליון דולר
בשבוע שעבר טבע השיקה בבלעדיות גרסה גנרית נוספת לתרופה של 820 מיליון דולר ■ ממשל אובמה מנסה לצמצם את הבלעדיות של תרופות ביולוגיות מ-12 שנים ל-7 שנים
גריאטרים מארה"ב: סטטינים ותרופות להורדת לחץ הדם נרשמות "ביתר" למבוגרים מגיל 80 ומעלה
"הנתונים מעידים כי אנו מטפלים ביתר באנשים בריאים רבים מגיל 80 ומעלה לצורך מניעת שבץ," סיכם מחקר פרוספקטיבי שפורסם ב- Evidence-Based Medicine.
העמותה לתסמונת רט: ועדת הסל חרגה מסמכות
ועדת סל התרופות סירבה לשקול טכנולוגיה חדשה להקלת סבלם של הלוקים בתסמונת רט, שלא יכולים לדבר ולזוז. עתירה לבג"ץ מבקשת לחייב אותה לדון בנושא.
ה- AAP מפרסמת לוח זמנים מעודכן לביצוע בדיקות סקר לילדים ומתבגרים
ה- American Academy of Pediatrics פרסמה לוח זמנים מעודכן לביצוע בדיקות סקר לילדים ומתבגרים. לוח הזמנים שפורסם בכתב העת Pediatrics, כולל את התוספות והשינויים הבאים:
ריצוף DNA מול בדיקות סקר סטנדרטיות לאנאופלואידיה
בדיקות סקר מסוג Cell-free DNA cfDNA הפחיתו את את שיעור תוצאות ה- false-positive בהשוואה לשיעור המתקבל בבדיקות הסקר הסטנדרטיות לטריזומיה של כרומוזומים 21 ו- 18 בכלל אוכלוסיית הילודים. כך על פי מחקר שפורסם ב- New England Journal of Medicine.
בשר והדרך בה מכינים אותו, והקשר למחלת האלצהיימר
Advanced glycation end products או AGEs, הנפוצים בדיאטה המערבית, מדכאים את רמות ה- sirtuin, גורם מפתח בהגנת הגוף מפני מחלת האלצהייר. כך מצאו חוקרים מארה"ב.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007