הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

בדיקת רוק מסוגלת לזהות בני נוער המצויים בסיכון גבוה לסבול מדיכאון
04.03.14

 

בדיקת הורמון הדחק – cortisol נוסף על הימצאות סימפטומים דיכאוניים, עשויה לסייע לרופאים לזהות בני נוער המצויים בסיכון גבוה לסבול מדיכאון קליני, כך על פי חוקרים מבריטניה.

 

החוקרים ציינו כי בני נוער עם סימפטומים של דיכאון ורמות גבוהות של הורמון הדחק cortisol הציגו סיכוי גבוה פי כמה וכמה לפתח דיכאון מאג'ורי בהשוואה לבני נוער ללא המאפיינים הללו.

 

החוקרים אספו דגימות רוק ממאות בני נוער ומדדו את רמות הקורטיזול. בנוסף, נאספו דיווחים עצמיים על סימפטומים של דיכאון. החוקרים חילקו את בני הנוער על פי המידע הנ"ל לאחת מתוך ארבע קבוצות.

לאחר מעקב של 12-36 חודשים נקבע איזו קבוצה הציגה את הסבירות הגבוהה ביותר לפתח דיכאון קליני והפרעות פסיכיאטריות אחרות.

 

נערות עם רמות גבוהות של קורטיזול וסימפטומים דיכאוניים הציגו סיכוי גבוה פי 4 לפתח דיכאון קליני בהשוואה לנערות ללא המאפיינים הללו, ממצא המציע כי קיים הבדל מגדרי עבור התפתחות דיכאון.

 

המחקר פורסם ב- Proceedings of the National Academies of Science.

 

 

 
הידיעה הועברה על ידי מערכת PharmaLine
 
 
 
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007