הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

גורמים מנבאים גנטיים לתגובה לטיפול ב- Lithium בקרב אנשים עם הפרעה בי-פולארית
02.01.14

 

 

לפסיכיאטרים אין בדרך כלל כל דרך תקפה לבחור תרופה המיועדת לייצוב מצב הרוח עבור אנשים עם הפרעות בי-פולאריות. במחקר הגנטי הנוכחי, מדדו החוקרים מטייוון את התגובה לטיפול בליתיום על סקאלה שבדקה היענות ותיעדה את החומרה, התדירות ומשך האפיזודות. במחקר לא השתתפו נבדקים שטופלו גם בתרופות אחרות לייצוב מצב הרוח.

 

החוקרים זיהו שני (single nucleotide polymorphisms (SNPs בגןGADL1 הקשורים בתגובה לטיפול בקרב הקוהורט - 294 נבדקים ממוצא סיני עם מחלה המוגדרת bipolar I אשר טופלו בליתיום למשך שנתיים לפחות (מקסימום 28 שנים). הממצאים אושרו באמצעות קוהורט נוסף של 100 נבדקים, כאשר התגובה בשני הקוהורטים ניבאה רגישות של 93% וסגוליות של 87%. קוהורט נוסף שכלל 24 נבדקים המטופלים בליתיום בלבד מצא כי יכולת הניבוי של ה- SNPs אפשרה זיהוי של 16 נבדקים שהגיבו לטיפול ו- 8 נבדקים שלא הגיבו לטיפול.

 

ריצוף מחדש (resequencing) של GADL1 זיהה וריאנט חדשני אשר קשור בחוסר איזון עם אחד ה- SNPs וככול הנראה קשור בחיתוך (splicing) של GADL1 .

 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmiLine

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007