הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם כל החולים הסובלים מהתלקחויות של COPD צריכים לקבל אנטיביוטיקה?
02.01.14

 

 

חולים עם התלקחויות חריפות של (chronic obstructive pulmonary disease (COPD בדרך כלל מטופלים באנטיביוטיקה, אך האם גם חולים עם מחלה חמורה פחות צריכים לקבל טיפול דומה?

 

מחקר שנערך ב- 2012 בחולים עם מחלה קלה עד בינונית
(forced expiratory volume in 1 second, >50%) 
אשר קיבלו amoxicillin/clavulanate או פלסבו מצא כי 80% מבין 152 החולים שטופלו בפלסבו הציגו תוצאות משביעות רצון בהיעדר טיפול אנטיביוטי.
 
על מנת לנסות ולחזות אילו חולים יתפקדו היטב גם ללא טיפול אנטיביוטי, בדקו החוקרים את הקבוצה שטופלה בפלסבו במחקר הנ"ל. התלקחויות של COPD הוגדרו כסימפטומים של קוצר נשימה, עלייה בנפח הכיח או כיח מוגלתי (purulence of sputum)
 
באמצעות ניתוח רב משתני מצאו החוקרים את הגורמים הקשורים עם תגובה פוטנציאלית לאנטיביוטיקה. הסימפטום היחיד שניבא יתרון פוטנציאלי לטיפול אנטיביוטי היה עלייה בכיח המוגלתי. חולים עם קוצר נשימה או עלייה בנפח הכיח (אך לא מוגלה), או שניהם, תפקדו היטב גם ללא טיפול אנטיביוטי. שני הגורמים המנבאים הטובים ביותר לתגובה לאנטיביוטיקה היו כיח מוגלתי ורמות (C-reactive protein (CRP של מעל ל- 40 mg/L.
 
 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmiLine

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007