הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם קיים קשר בין זעזוע מוח והפתולוגיה של מחלת האלצהיימר?
02.01.14

 

 

היסטוריה של זעזוע מוח הקשורה באובדן הכרה גם אם רגעי, עשויה להיות קשורה עם המצאות הרובד המוחי הקשור במחלת האלצהיימר. כך מצאו חוקרים מארה"ב.

 

המחקר, שפורסם בכתב העת Neurology, מצא כי אנשים עם פגיעה בחשיבה ובזיכרון, והיסטוריה של טראומת ראש מציגים רמות גבוהות ב- 18% של amyloid plaques בהשוואה לאנשים ללא היסטוריה של טראומה.

 

במחקר נכללו אנשים שעברו בדיקות סורקות למוח ובהם 448 ללא בעיות זיכרון ו- 141 עם בעיות זיכרון וחשיבה שסווגו כ"פגיעה קוגניטיבית קלה".

 

הנבדקים שהיו כולם מעל לגיל 70 נשאלו האם חוו אי פעם פגיעה מוחית שהייתה קשורה באובדן הכרה או זיכרון.

מבין 448 האנשים ללא בעיות החשיבה או הזיכרון, 17% דיווחו על היסטוריה של פגיעה מוחית, בעוד ש- 18% מתוך 141 האנשים עם בעיות הזיכרון או החשיבה דיווחו על היסטוריה של זעזוע מוח או טראומת ראש.

 

המחקר לא מצא כל הבדל בתוצאות סריקות המוח של אנשים ללא בעיות זיכרון או חשיבה, ללא קשר להיסטוריה או להיעדר היסטוריה של טראומת ראש. אך חלק מהאנשים שסבלו מבעיות קוגניטיביות או בעיות זיכרון הציגו רמות גבוהות יותר של רובד אמילואידי.

 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmiLine

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007