הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

רמות הטסטוסטרון עשויות לפגוע ביעילותם של חיסונים
02.01.14

 

 

חוקרים מארה"ב מצאו כי רמות הטסטוסטרון אצל גברים עשויות להסביר באופן חלקי את העובדה כי גברים מציגים לרוב תגובה חלשה יותר לחיסונים בהשוואה לנשים.

 

החוקרים מצאו קשר בין גנים מסוימים המושפעים מטסטוסטרון ובין תגובת מערכת החיסון, לחיסון נגד נגיף ה- influenza.

מחקרים שנערכו בעבר מצאו כי גברים מציגים לרוב תחלואה חמורה יותר בהשוואה לנשים, הנוטות לייצר תגובה חיסונית חזקה יותר לזיהומים ולחיסונים.

 

במסגרת המחקר נבדקה תגובת הנוגדנים של 53 נשים ו- 34 גברים ממגוון גילאים, במהלך עונת החיסון נגד שפעת של 2008-9. בהשוואה לגברים, הנשים הפיקו נוגדנים אשר בבדיקות מעבדה נמצאו כיעילים יותר כנגד נגיף האינפלואנזה.

הממצאים מעידים כי רמות הטסטוסטרון עשויות להסביר באופן חלקי מדוע גברים מציגים לרוב תגובה חלשה יותר לחיסונים, בהשוואה לנשים.

 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmiLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007