הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מרכיבים חיסון יעיל יותר נגד מלאריה: לערבב את הקוקטייל הנכון
02.01.14

 

 

יצירת חיסון יעיל ובטוח נגד מחלת המלאריה הינה שאיפתם של מרבית האנשים המוטרדים ממצב הבריאות העולמי. תוצאותיו של מחקר שפורסם לאחרונה ב- PLOS Pathogens מציעות כיצד ניתן לשפר באופן משמעותי את יעילותם של החיסונים המצויים בפיתוח.

 

החוקרים התמקדו בחלבון הקרוי AMA1 אשר נחוץ לטפיל Plasmodium falciparum על מנת לחדור לתאי הדם ולגרום למחלה. ממצאי המחקר מציעים כי קוקטייל של חלבוני AMA1 ממספר זנים שונים עשוי לסייע להתגבר על המגבלות המהותיות של גרסאות החיסון הקודמות המבוססות AMA1.

 

האתגר אותו מציג הטפיל באופן כללי וחלבון פני השטח AMA1 באופן ספציפי קשור בקיומם של זנים רבים. השימוש ב- AMA1 בחיסון מכין את מערכת החיסון למפגש עם הטפיל, אך כאשר נבדקו החיסונים הללו בבני אדם, הם נמצאו כיעילים בעיקר נגד טפיל ספציפי – הזן P. falciparum.

 

מנגד, מצאו החוקרים כי קוקטייל שהוכן מחלבוני AMA1 משלושה זנים שונים של הטפיל היה יעיל יותר בהשוואה לחלבון אחד או שני חלבונים, וכי שילוב שכונה Quadvax אשר הכיל חלבוני AMA1 שהופקו מארבעה זנים שונים הוביל לתגובה חיסונית רחבה יותר מסכומם של הנוגדנים נגד הזנים הספציפיים.

 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmiLine

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007