הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 18.11.13

 

חוקרים חוששים כי ההגדרות החדשות ב- DSM-5 יביאו לאבחנת יתר של ADHD
הקריטריון הרחב במהדורה החמישית של ה- (Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders (DSM-5 אשר על פיו מאובחנת (attention-deficit/hyperactivity disorder (ADHD, "צפוי להגביר את החששות הקיימים כבר כיום בנוגע לאבחנת יתר." כך כותבים חוקרים ב- BMJ.
כשליש מהמבוגרים בארה"ב מעולם לא עברו בדיקת סקר להמצאות סרטן המעי הגס
כ- 28% מכלל המבוגרים בארה"ב בגילאים 50-75 לא עברו מעולם בדיקת סקר להמצאות סרטן המעי הגס, כך על פי ניתוח מידע מה- 2012 Behavioral Risk Factor Surveillance System survey אשר פורסם ב- MMWR.
ה- FDA נוקט בצעדים על מנת להפחית את כמות שומן הטרנס במזונות מעובדים
ה- FDA הודיע על החלטתו הראשונית כי (partially hydrogenated oils (PHO, המקור העיקרי בדיאטה לשומני טרנס מלאכותיים במזונות מעובדים, אינם נחשבים עוד לבטוחים לשימוש במזונות
טיפול בטסטוסטרון לאחר Coronary Angiography גורם לתופעות לוואי
תוספי טסטוסטרון מגבירים באופן משמעותי את הסיכון לאירועים קרדיווסקולאריים בקרב גברים מבוגרים לאחר אנגיוגרפיה, כך על פי מחקר רטרוספקטיבי שפורסם בכתב העת JAMA.
ACE Inhibitor ו- Angiotensin Receptor-II Antagonist ושיעור האשפוז עקב תחלואת כליות
העלייה בשיעור המרשמים ל- angiotensin-converting enzyme (ACE) inhibitors ול- angiotensin receptor blockers ,ARBs בשנים האחרונות תרמה לעלייה בשיעור מקרי האשפוז עקב פגיעה בכליות, כך על פי מחקר שפורסם ב- PLoS ONE.
ISMP - Medication Safety Alert לתאריך 14.11.13
ISMP - Medication Safety Alert לתאריך 14.11.13
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007