הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 16.07.13

 

Olmesartan Medoxomil: הודעת בטיחות בנוגע להיארעות בעיות מעיים
ה- FDA מזהיר כי התרופה Olmesartan Medoxomil המיועדת לטיפול ביתר לחץ דם (משווקת כ- Benicar, Benicar HCT, Azor, Tribenzor ותחליפים גנריים) עשויה לגרום לבעיות במעיים הידועות כ- sprue-like enteropathy.
Apixaban יעילה כ- Warfarin למניעת הישנות של VTE
Apixaban פומית יעילה כטיפול המקובל ל- acute venous thromboembolism (VTE), כך עולה ממחקר שנערך על ידי התעשייה ובדק noninferiority, אשר פורסם ב- New England Journal of Medicine.
Salsalate יעילה לטיפול בסוכרת סוג 2
Salsalate – prodrug של salicylate מפחיתה את רמות ה- glycated hemoglobin ואת סמני הדלקת בקרב חולי סוכרת סוג 2, כך עולה ממחקר רב מרכזים שפורסם בכתב העת Annals of Internal Medicine.
מה משותף לביצים סרוחות ולסרטן המעי הגס?
חוקרים מאוניברסיטת טקסס גילו כי hydrogen sulfide, גז בעל ריח רע העולה מביצים סרוחות – ממלא תפקיד מפתח במטבוליזם של סרטן המעי הגס, ומהווה מטרה פוטנציאלית לטיפולים במחלה.
התרופה Orexo מקבלת את אישורו של ה- FDA לטיפול בהתמכרות לאופיואידים
הרגולאטורים בארה"ב נתנו אור ירוק לשיווק התרופה Orexo של החברה השוודית Zubsolv המיועדת לטיפול בהתמכרות לאופיואידים.
יש להגביל את השימוש באנטיביוטיקה על מנת להיאבק בבעיית העמידות החיידקית
על הרופאים לעשות יותר על מנת להגביל את שיעור המרשמים הניתנים לאנטיביוטיקה וזאת לאור העלייה בעמידות לתרופות, כך הזהירו מומחים מבריטניה לאחר פרסומו של סקר שמצא כי 97% מהחולים שביקשו מרשם לאנטיביוטיקה אכן קיבלו כזה.
לאחר שבץ מינורי – תוספת של Clopidogrel לטיפול באספירין מפחיתה את הסיכון להישנות
חולים הנוטלים clopidogrel כתוספת לאספירין לאחר שבץ איסכמי מינורי מראים סיכון נמוך יותר להישנות מוקדמת, כך עולה ממחקר שפורסם ב- New England Journal of Medicine.
חיסון ב- PCV13 עבור ילדים בני 6-18 שנים עם פגיעה במערכת החיסון: המלצות מאת ה- ACIP
המלצות לחיסון נגד פנאומוקוקוס עבור ילדים בגילאים 6-18 שנים המצויים בסיכון ללקות ב- invasive pneumococcal disease פורסמו ב- MMWR.
ה- EMA ממליצה על אישור התרופה Tafinlar לטיפול ב- metastatic melanoma
ה- Committee for Medicinal Products for Human Use (CHMP) של ה- European Medicines Agency המליצה על מתן אישור שיווק לתרופה Tafinlar (dabrafenib) המיועדת לטיפול במבוגרים החולים ב- advanced (unresectable or metastatic) melanoma המבטאת מוטציה את המוטציה BRAF V600.
טיפול ב- Atorvastatin, Rosuvastatin, ו- Simvastatin מגביר את הסיכון לסוכרת
מחקרים שנערכו בבני אדם ובחיות מציעים כי atorvastatin, rosuvastatin (Crestor), ו- simvastatin קשורים בסיכון מוגבר ללקות בסוכרת, בעוד ש- pravastatin קשורה בסיכון מופחת. המחקר הנוכחי, קוהורט מבוסס אוכלוסייה שנערך בקנדה, ניסה לבדוק את שיעור ההיארעות של מחלת הסוכרת בין השנים 1997-2010 בקרב 471,000 מבוגרים (גיל ≥66) אשר החלו לקבל טיפול בסטטינים (חציון גיל בעת תחילת הטיפול, 73).
GSK בודקת את יעילות התרופה ofatumumab לטיפול בתסמונת נדירה של העור
GlaxoSmithKline תחל במחקר Phase III בתרופה ofatumumab כטיפול ב- pemphigus vulgaris, תסמונת אוטואימונית נדירה של העור. כך פרסמה השותפה Genmab.
טיפול הורמונאלי הניתן לנשים בתחילת גיל העמידה אינו פוגע ביכולת הקוגניטיבית
טיפול הורמונאלי מבוסס אסטרוגן אינו משפיע על היכולת הקוגניטיבית לטווח הארוך כאשר הוא ניתן לנשים בתחילת גיל העמידה (younger postmenopausal women), כך עולה מניתוח מה- Women's Health Initiative שפורסם ב- JAMA Internal Medicine.
ה-EMA ממליצה על אישור ה- ,advanced therapy ,AT הרביעית באירופה
טיפול מתקדם חדש עבור metastatic prostate cancer אושר לשיווק על ידי ה- CAT וה- CHMP.
שתי תרופות לטיפול בלחץ הדם מפחיתות את הסיכון למחלות לב בקרב חולי סוכרת
ה- angiotensin-receptor blockers: telmisartan ו- valsartan עשויות למנוע אירועים קרדיווסקולאריים משמעותיים באופן יעיל יותר מ- ARBs אחרים בקרב חולי סוכרת, כך עולה ממחקר שפורסם ב- CMAJ (Canadian Medical Association Journal)
משרד הבריאות פתח מוקד תרגום רפואי טלפוני
משרד הבריאות שמח לבשר כי פתח מוקד תרגום טלפוני רפואי לשפות אמהרית, רוסית וערבית. כיום מופעל המוקד כפיילוט לתקופת הרצה בו ניתנים שירותי התרגום למספר מצומצם של יחידות של משרד הבריאות ושל קופת חולים מאוחדת.
צריכה מרובה של אומגה-3 ממקור ימי מפחיתה את הסיכון לסרטן השד
צריכה מרובה של חומצות שומן לא רוויות מסוג אומגה-3 ממקור ימי (marine omega-3 polyunsaturated fatty acids), אך לא של סוגים אחרים של אומגה-3, מפחיתה את הסיכון ללקות בסרטן השד, כך מצאה מטה-אנליזה שפורסמה ב- BMJ.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007