הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

נוגדי חמצון נמצאו כיעילים נגד מחלה דמוית טרשת עורקים בעכברים
02.01.14

 

 

חוקרים מאוניברסיטת אורגון מצאו כי נוגד חמצון שתוכנן לפני יותר מ- 12 שנים מסייע באופן מובהק לטיפול בסימפטומים הקשורים במחלה דמוית טרשת נפוצה בעכברים.

 

נוגד החמצון המכונה MitoQ הראה הבטחה כנגד מחלות נוירודגנרטיביות אך זוהי הפעם הראשונה בה הוא מראה יכולת כנגד מחלה דמוית טרשת עורקים בחיות ניסוי.

 

התגלית עשויה להביא לפיתוחן של תרופות חדשות לחלוטין לטיפול בטרשת הנפוצה, מחלה המשפיעה על יותר מ- 2.3 מיליון איש ברחבי העולם.

טרשת נפוצה מתרחשת כאשר מערכת החיסון של הגוף תוקפת את מעטפות המיאלין המקיפות את סיבי העצב של מערכת העצבים המרכזית. כתוצאה, חלק מהעצבים נהרסים דבר העשוי להוביל להיארעות סימפטומים ובהם ראיה מטושטשת ועיוורון, אובדן שיווי משקל, דיבור מעורפל, רעד, נמלול ובעיות זיכרון וריכוז.

 

החוקרים גרמו לעכברים לחלות ב- (experimental autoimmune encephalomyelitis (EAE מחלה הדומה ל- MS בבני אדם. העכברים חולקו ל- 4 קבוצות: EAE בלבד, קבוצה עם EAE אשר טופלה ב- MitoQ, קבוצה שלישית שקיבלה קודם MitoQ ולאחר מכן חלתה ב- EAE וקבוצת ביקורת של עכברים ללא EAE וללא טיפול.

 

לאחר 14 ימים העכברים עם ה-EAE אשר טופלו ב- MitoQ הציגו ירידה בסמני הדלקת ועלייה בפעילות הנוירונלית בחוט השדרה – כמו כן נצפה שיפור במצב המחלה. בנוסף נצפה אובדן מופחת של סיבי עצב ופחות מוגבלות נוירולוגית. העכברים שטופלו ב- MitoQ לפני התחלואה הראו את ההידרדרות הפחותה ביותר.

 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmiLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007