הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

HRT והסיכון ל- cholecystectomy: מחקר קוהורט צרפתי
05.04.13

 

 

דיווחים מבריטניה ומארה"ב העידו על סיכון מוגבר ל- cholecystectomy (ניתוח בכיס המרה) בקרב נשים שקיבלו (hormone replacement therapy (HRT. מחקר הקוהורט הפרוספקטיבי הגדול הנוכחי ניסה לבדוק את הסיכון ל- cholecystectomy הנלווה לטיפול בסוגים שונים של HRT.

 

המחקר כלל 70,928 נשים בגיל העמידה מהמחקר הצרפתי E3N אשר מילאו שאלונים בנוגע לשימוש שעשו ב- HRT, היסטוריה רפואית ומאפייני חיים, בין השנים 1992 ו- 2008. החוקרים ביקשו לבדוק את שיעור ההיארעות של cholecystectomy.

 

הממצאים הבאים פורסמו:

 

• לאורך תקופת המעקב 45,984 (64.8%) נשים נחשפו ל- HRT ו- 2,819 מקרי cholecystectomies תועדו.

 

• השימוש ב- HRT נמצא כקשור עם עלייה בסיכון ל- cholecystectomy (adjusted hazard ratio [HR] 1.10, 95% CI, 1.01 to 1.20) בהשוואה לנשים שלא נחשפו ל- HRT.

 

• הקשר שנצפה היה מוגבל לטיפול פומי באסטרוגן (adjusted HR 1.38, 1.14 to 1.67).

 

• לאורך 5 שנים, עלייה של ניתוח אחד צפויה עבור כל 150 נשים המטופלות באסטרוגן פומי ללא פרוגסטרון, בהשוואה לנשים שלא יחשפו ל- HRT.

 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י PharmaLine

 

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007