הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 15.02.13

 

CFX4 - ההצגה
ההצגה CFX4 מספרת את סיפורן של 4 מטופלות המתמודדות עם השאלות של כולנו לאורך החיים במקביל להתמודדות עם מחלת ה- סיסטיק פיברוזיס- CF, בצורה הומוריסטית וריאלית.
התקוות לחיסון חדש נגד שחפת נתבדו לאחר כשלון המחקר בחיסון MVA85A
המלחמה נגד השחפת ספגה מכה לאחר שהחיסון הניסיוני המתקדם ביותר נגד המחלה לא הצליח להציג יעילות משביעת רצון במחקרים בבני אדם.
ה- FDA מאשר תרופה חדשה של חברת Hyperion לטיפול בהפרעות במחזור השתנן
ה- FDA בארה"ב אישר את התרופה Ravicti של חברת Hyperion Therapeutics המיועדת לטיפול בהפרעות במחזור השתנן (urea cycle disorders).
שירות "מאחורי הכותרות" סוקר מחקר שעסק ב- linoleic acid כתוסף מזון
שירות "מאחורי הכותרות" של ה- NHS Choices פרסם סקירה של מחקר שפורסם ב- BMJ והראה כי החלפה של שומנים רוויים ב- linoleic acid אינה מועילה למערכת הקרדיווסקולארית.
אנטיביוטיקה לטיפול ב- COPD – ראיות נוספות כי הטיפול יעיל
חולים שאושפזו בבית החולים עקב החמרה של chronic obstructive pulmonary disease החלימו מהר יותר כאשר טופלו בשילוב של סטרואידים ואנטיביוטיקה, כך מצא מחקר שפורסם בכתב העת Chest.
סקירה: נוגדן ל- Factor Xa inhibitors
חברת Portola Pharmaceuticals הודיעה על הסכם חדש לשיתוף פעולה עם החברות Bayer HealthCare ו- Janssen Pharmaceuticals, לעריכת מחקר phase II אשר יבחן את הפוטנציאל של חלבון רקומביננטי חדשני (PRT4445) כנוגדן אוניברסאלי למדללי דם מסוג Factor Xa inhibitor.
ה- WHO מפרסם קווים מנחים חדשים לצריכת נתרן ואשלגן לילדים ולמבוגרים
מרבית הילדים והמבוגרים ברחבי העולם צריכים לצרוך פחות נתרן ויותר אשלגן על מנת להפחית את הסיכון להיארעות מחלות קרדיווסקולאריות, כך עולה מזוג קווים מנחים חדשים שפרסם ה- WHO בשבוע שעבר
ה- EMA מעניקה אישור שיווק לתרופה (™aflibercept (Zaltrap לטיפול בסרטן המעי הגס
ה- (European Commission (EC העניקה אישור שיווק לתרופה (™aflibercept (Zaltrap המיועדת לטיפול, יחד עם irinotecan/ 5-fluorouracil/ folinic acid (FOLFIRI) chemotherapy במבוגרים עם metastatic colorectal cancer ,MCRC העמיד ל, או אשר המשיך להתקדם לאחר טיפול במשטר הכולל טיפול ב- oxaliplatin.
בדיקות סקר "חכמות יותר" של רמות ה- PSA, לאיתור סרטן הערמונית
העלאת הסף של רמות ה- prostate-specific antigen ממנו יופנו גברים מבוגרים לביופסיה ותדירות נמוכה יותר של בדיקות שיערכו לגברים עם רמות נמוכות של PSA עשויים לשפר את יחס הסיכון-תועלת של בדיקות סקר לרמות ה- PSA הנערכות לאיתור סרטן הערמונית, כך עולה ממחקר שפורסם ב- Annals of Internal Medicine.
בדיקות ממוגרפיה לנשים מבוגרות: עדיף לבצע פעם בשנתיים ולא פעם בשנה
בהשוואה לבדיקות המבוצעות פעם בשנה, נשים מבוגרות העוברות בדיקות ממוגרמה פעם בשנתיים מצויות בסיכון נמוך יותר לתוצאות false-positive, ומציגות סיכוי דומה להיות מאובחנות עם מחלה מתקדמת. כך מצא מחקר שפורסם ב- Journal of the National Cancer Institute.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007