הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 11.01.13

 

זיהומים בקטרמים לא מסובכים צריכים להיות מטופלים במשך 14 ימים לפחות
זיהומים בקטרמים לא מסובכים הנגרמים על ידי החיידק Staphylococcus aureus צריכים להיות מטופלים למשך 14 ימים לפחות, על מנת למונע חזרות של המחלה. כך עולה ממחקר קוריאני חדש שפורסם בכתב העת המקוון Antimicrobial Agents and Chemotherapy.
2.2013 מכון הייצוא הישראלי בשיתוף עם חברת אובליס מקיים בישראל את סמינר ECORE
בחודש פברואר 2013 מכון הייצוא הישראלי בשיתוף עם חברת אובליס מקיים בישראל את סמינר ECORE
ה- NICE ממליץ על ranibizumab לטיפול ב- diabetic macular oedema
ב- Final Appraisal Determination שפרסם ה- NICE, תומך הארגון בשימוש ב- ranibizumab לטיפול בבעיות ראיה הנגרמות כתוצאה מ- (diabetic macular oedema (DMO.
מטה-אנליזה: עודף משקל קשור בסיכון מופחת לתמותה מכל הסיבות
עודף משקל (בהשוואה למשקל נורמאלי) קשור בסיכון מופחת לתמותה מכל הסיבות, כך עולה ממטה-אנליזה שפורסמה בכתב העת JAMA, אך מאמר מערכת הזהיר מפני פירוש תוצאות המחקר.
כנס האיגוד הישראלי לפרמקולוגיה קלינית
הכנס המדעי של האיגוד הישראלי לפרמקולוגיה קלינית יתקיים ביום חמישי 31/1/2013
טיפול ב- SSRI במהלך ההיריון אינו מגביר את הסיכון לתמותת העובר
טיפול ב- (selective serotonin reuptake inhibitors (SSRIs במהלך ההיריון אינו מגביר את הסיכון ללדת עובר מת או לתמותה של היילוד, כך עולה ממחקר שפורסם בכתב העת JAMA.
Congenital Melanocytic Nevi והסיכון למלנומה
ניתוח להסרת LCMN מקטין אך לא מעלים את הסיכון להתמרה ממאירה, והצלקות הנוצרות עשויות להיות בעלות השלכה קוסמטית.
ה- FDA מאשר את התרופה (bedaquiline (Sirturo לטיפול בשחפת עמידה לתרופות
ה- FDA אישר את השימוש בתרופה (bedaquiline (Sirturo, כחלק מטיפול משולב הניתן למבוגרים עם multi-drug resistant pulmonary tuberculosis (TB), כאשר אלטרנטיבות אחרות לטיפול אינן זמינות.
סקירה ומטה-אנליזה: bisphosphonates מפחיתים את הסיכון לסרטן המעי הגס
מחקרים שבדקו כיצד צריכה של (oral bisphosphonate (BP) משפיעה על הסיכון ל- (colorectal cancer (CRC העלו תוצאות לא חד משמעיות. המטה-אנליזה הנוכחית נערכה על מנת לבחון את הקשר הנ"ל.
צו סגירה לבית המרקחת "רפואה וטבע" בפתח תקווה
ביום ב' 7.1.13 הוצא צו הפסקה מנהלי לבית המרקחת "רפואה וטבע" ברח' גיסין 86 בפתח תקווה. בית המרקחת נסגר בשל ליקויים שנמצאו בתהליכי ההכנות הרוקחיות.
השוואה בין תרופות אנטי פסיכוטיות פומיות ומוזרקות למניעת חזרות של מחלת הסכיזופרניה
מטה-אנליזה שפורסמה בשנת 2011 מצאה כי (Long-acting injectable antipsychotics (LAIs קשורים בשיעור מופחת ומובהק של חזרות בהשוואה ל- (oral antipsychotics (OAPs.
תרופת מיליון הדולר: הרווחים שעושות חברות התרופות מ- Orphan Drugs
טיפול גנטי חדש עבור lipoprotein lipase deficiency אשר צפוי להיכנס לשוק התרופות האירופאי בקיץ, נושא עימו תג מחיר של מעל למיליון דולר פר מטופל.
חברת Watson מבקשת אישור לגרסא גנרית של (Velcade (Bortezomib
מחברת Watson Pharmaceuticals Inc נמסר כי החברה פנתה ל- FDA וביקשה אישור שיווק לגרסא גנרית לתרופה (Velcade (bortezomib, המיוצרת על ידי Takeda Pharmaceutical Co, ומיועדת לטיפול ב- multiple myeloma.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007