הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

עבור זיהומים בדרכי השתן בגברים: טיפול ארוך יותר אינו יעיל יותר, כך גם ביצוע תרבית שתן
14.12.12

 

מחקרים שנערכו בחיילים משוחררים מעלים שאלות בנוגע לשתי פרקטיקות מקובלות ונפוצות: טיפול תרופתי ממושך עבור גברים עם זיהום בדרכי השתן, ושימוש פרה-אופרטיבי בתרביות שתן. שני המחקרים פורסמו ב- Archives of Internal Medicine.

 

במסגרת המחקר הראשון נערך מעקב אחר כ- 300,000 נבדקים עם זיהום בדרכי השתן, שני שליש מהנבדקים קיבלו טיפול למשך יותר מ- 7 ימים. לאורך 12 חודשי המעקב, נמצא כי טיפול ממושך (למשך מעל ל- 7 ימים) אינו קשור בהפחתה של הישנות מוקדמת או מאוחרת של המחלה. הסיכון לזיהומים הנגרמים על ידי C. difficile היה גבוה יותר (באופן מובהק סטטיסטית) לאחר טיפול ממושך.

 

מחקר אחר, שנערך במרכז לחיילים משוחררים, מצא כי תרביות שתן שנערכו לפני הטיפול בוצעו באופן לא עקבי ונמצאו כמגבירות את שיעור הזיהומים שאירעו באתר הניתוח, השלשולים, והזיהומים ב- C. difficile. נוכחות של חיידקים בשתן (bacteriuria) לעומת זאת, לא נמצאה כקשורה עם היארעות זיהומים באתר הניתוח.

 

מאמר מערכת סיכם: "יש לשנות את פרקטיקת המרשמים לאנטיביוטיקה לגברים עם bacteriuria, במקום לחשוב כי "יותר זה יותר טוב" יש לחשוב כי "פחות זה בעצם יותר."

 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007