הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 05.10.12

 

ISMP –Medication Safety Alert- לתאריך 20.09.2012
Medication Safety Alert לתאריך 20.09.2012
הקשר בין צריכת מלח בקרב ילדים והיארעות של יתר לחץ דם
צריכה מוגברת של נתרן בקרב ילדים ומתבגרים מגדילה את הסיכון להופעת יתר לחץ דם – בעיקר בקרב אלו הסובלים מעודף משקל או מהשמנה חולנית – כך עולה ממחקר שפורסם בכתב העת Pediatrics.
טמפרטורה קיצונית קשורה בתמותה מוקדמת עקב מחלות קרדיווסקולאריות
טמפרטורות קיצוניות עשויות להוביל לתמותה ממחלות קרדיווסקולאריות, כך עולה ממחקר שפורסם בכתב העת Circulation: Cardiovascular Quality and Outcomes.
סקירת ספרות: האם הסיכונים הנלווים למחלת כליות כרונית מושפעים מלחץ הדם וממצב הסוכרת?
כתב העת Lancet פרסם שתי סקירות ספרות שבדקו האם הסיכונים הנלווים למחלת כליות כרונית מושפעים על ידי לחץ הדם של החולה או מצב הסוכרת שלו.
האם טיפול באספירין מפחית את הסיכון לדיכאון?
בקרב גברים מבוגרים, שילוב של רמות גבוהות של homocysteine בפלסמה וטיפול באספירין, קשור עם סיכון נמוך יותר לסבול מדיכאון.
ה- CHMP מאמצת את חוות הדעת החיוביות על התמיסה aflibercept המיועדת לטיפול ב- AMD
ה- (Committee for Medicinal Products for Human Use (CHMP, של ה- European Medicines Agency EMA, אימצה את חוות הדעת החיוביות, הממליצות על מתן אישור לשיווק התרופה (aflibercept (Eylea, במינון 40 mg/mL, כתמיסה המיועדת להזרקה, עבור הטיפול ב- neovascular (wet) age-related macular degeneration AMD).
טיפול מוקדם ביתר לחץ דם, מוריד את הסיכון לתחלואה בקרב סוכרתיים
טיפול מוקדם בלחץ דם גבוה עשוי להוריד את הסיכון להיארעות אוטם שריר הלב ושבץ בקרב חולי סוכרת, כך מראה מחקר אמריקאי חדש.
Amgen מקבלת את אישורו של ה- FDA לתרופה Prolia, המיועדת לטיפול באובדן עצם בגברים
ה-( US Food and Drug Administration (FDA הודיע כי אישר את התרופה (desnosumab (Prolia, המיועדת לטיפול בגברים עם אוסטיאופורוזיס וסיכון גבוה לשברים. כך פורסם ב- BioSpace.
ACOG: התקנים תוך רחמיים ושתלים, בטוחים ויעילים עבור בנות נוער
אמצעי מניעה לטווח הארוך – ובשמם, התקנים תוך רחמיים ו- contraceptive implants – "הינם האמצעים ההפיכים הטובים ביותר למניעת הריונות לא רצויים והפלות עבור נשים צעירות," כך החליטה וועדה מה- American College of Obstetricians and Gynecologists.
המחלקה לבריאות הציבור בבריטניה פותחת בתוכנית לחיסון נשים הרות נגד שעלת
בעקבות העלייה במספר מקרי השעלת (pertussis) בקרב תינוקות בבריטניה, הציגה המחלקה לבריאות הציבור תוכנית זמנית לחיסון נגד המחלה. מטרת התוכנית היא לשפר את החסינות לטווח הקצר, המועברת על ידי האם ההרה לתינוקה, אשר לא יכול להיות מחוסן בעצמו לפני שיגיע לגיל חודשיים.
משקאות קלים ממותקים תורמים רבות לעלייה במשקל
שלושה מחקרים שפורסמו ב- New England Journal of Medicine ועסקו בצריכת משקאות קלים ממותקים מציעים כי המשקאות הללו ממלאים תפקיד חשוב בסיכון להשמנה חולנית.
ה- CHMP מאמצת את חוות הדעת החיוביות בנוגע להרחבת האינדיקציות לשימוש ב- Eucreas
ה- (Committee for Medicinal Products for Human Use (CHMP, של ה- European Medicines Agency ,EMA אימצה את חוות הדעת החיוביות הממליצות על שינוי בתנאי אישור השיווק את המוצרים המכילים vildagliptin בשילוב עם (metformin (Eucreas.
יש לחסן גם בני נוער נגד שעלת
מומחים בתחום החיסונים בבריטניה קוראים גם לבני נוער להתחסן נגד נגיף השעלת (pertussis), וזאת לאור המגיפה הממשיכה להשתולל במדינה.
מהי הנוסחה המומלצת לוויטמין D בתוספי מזון המיועדים למניעה?
Rapid Response Report שפורסם על ידי ה- Canadian Agency for Drugs and Technologies in Health CADTH מפרט הערכה שבוצעה לראיות הקליניות המשוות נוסחאות שונות של ויטמין D בתוספי מזון המיועדים למניעה.
נוגדי קרישה פומיים חדשים קשורים "בעלייה דרמטית" באירועי דמם לאחר ACS
כאשר הם משמשים למניעת היווצרות קרישי דם לאחר acute coronary syndrome, נוגדי קרישה פומיים חדשים (לדוגמא: apixaban, dabigatran ו- rivaroxaban) קשורים בעלייה בהיארעות של דימומים חמורים, אשר חסרונותיהם עולים על יתרונותיהם למניעת קרישי דם, כך עולה ממחקר שפורסם בכתב העת Archives of Internal Medicine.
רמות ה- 25-hydroxyvitamin D והסיכון למחלת לב איסכמית, אוטם שריר הלב ומוות מוקדם
המחקר הנוכחי ניסה לבדוק את ההיפותזה הטוענת כי רמות נמוכות של 25-hydroxyvitamin D בפלסמה קשורות עם סיכון מוגבר ל- ischaemic heart disease (IHD), myocardial infarction (MI) ותמותה מוקדמת.
רמות גבוהות של אינדיקאטורים לסיכון קרדיווסקולארי נצפות בקרב ילדים עם עודף משקל ושמנים
ילדים עם עודף משקל, ובעיקר ילדים שמנים בגיל בית הספר מראים עלייה מובהקת במדדים לסיכון קרדיווסקולארי, בהשוואה לילדים בעלי משקל נורמאלי, כך מראה מטא-אנליזה שפורסמה ב- BMJ.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007