הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר



כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

(™Ivacaftor (Kalydeco אושרה באיחוד האירופי לטיפול ב- cystic fibrosis
10.08.12

 

חברת Vertex Pharmaceuticals Incorporated הודיעה כי הוועדה האירופאית אישרה את התרופה

(™ivacaftor (Kalydeco לטיפול בחולי (cystic fibrosis (CF מגיל 6 ומעלה הנשאים של עותק אחד לפחות של המוטציה G551D בגן (CF transmembrane conductance regulator (CFTR.


Ivacaftor הינה התרופה הרשומה הראשונה המטפלת בגורם המחלה – CF נגרמת על ידי פגם או חסר בחלבוני ה- CFTR, והגורם לכך הן מוטציות בגן CFTR. Ivacaftor מסייעת לחלבון ה- CFTR לתפקד באופן נורמאלי יותר.
על פי הערכות שונות כ- 1100 אנשים באירופה סובלים מהמוטציה G551D.

 

החלטת הוועדה מתבססת על ממצאים חיוביים שעלו משני מחקרי phase III, אשר מצאו כי בהשוואה לפלסבו, התרופה הביאה לשיפור במדדי המחלה ובהם נשימה ועלייה במשקל, כמו גם ירידה בסיכון להרעה במצב הריאות ולהחמרה בסימפטומים של המחלה. תופעות הלוואי הנפוצות ביותר של התרופה כוללות כאבי ראש, זיהומים בדרכי הנשימה העליונות – כולל כאבי גרון וגודש באף, פריחות, שלשולים וכאבי בטן.

 

Ivacaftor מיועדת לטיפול פומי במינון של 150mg BD. התרופה אינה יעילה לטיפול בחולים הומוזיגוטים למוטציה F508del בגן CFTR והיא לא נבדקה באוכלוסיות נוספות של חולי CF.


העלות השנתית של הטיפול היא כ- £200,000.

 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007