הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך:25.11.11

 

הצעה לתקנות מעקב תרופתי
נודה על הערותיכם עד 12.12.11
ISMP –Medication Safety Alert- לתאריך 17.11.2011
Medication Safety Alert לתאריך 17.11.2011
כאשר המוטציה BRCA "רצה במשפחה", האם לא נשאיות צריכות לדאוג?
מחקר מבוסס אוכלוסייה מראה כי נשים שאינן נושאות את המוטציה אינן מצויות בסיכון מוגבר לסרטן השד הקשור למוטציות משפחתיות.
סקירה סיסטמטית: Insulin sensitisers לטיפול בכבד שומני
ה- National Institute for Health Research ,NIHR של ה- NIH ערך סקירה סיסטמטית שמטרתה להעריך את השפעת הטיפול ב- insulin sensitisers ,metformin, rosiglitazone ו- pioglitazone על non-alcoholic fatty liver disease ,NAFLD. מצב הקשור פעמים רבות בהתפתחות עמידות לאינסולין.
ה- FDA מאשר את התרופה ruxolitinib לטיפול ב- myelofibrosis
ה- Food and Drug Administration ,FDA בארה"ב הודיע כי אישר את התרופה ruxolitinib ,Jakafi, המיועדת לטיפול ב- myelofibrosis.
ילדים הסובלים מעודף משקל יפחיתו סיכון קרדיווסקולארי אם יורידו במשקל עד שיתבגרו
ילדים הסובלים מעודף משקל או מהשמנה חולנית ומורידים במשקל עד גיל הבגרות מציגים פרופיל סיכון קרדיווסקולארי דומה לזה של מבוגרים אשר מעולם לא סבלו מעודף משקל, כך עולה ממחקר שפורסם ב- New England Journal of Medicine.
רמה נמוכה של HDL-Cholesterol כממצא בודד, מרמזת על בעיה
רמה נמוכה של high-density lipoprotein cholesterol ,HDL-C כממצא בודד נפוצה יותר בקרב אנשים ממוצא אסייתי ונראה כי היא קשורה עם עלייה בסיכון הכלילי, כך מדווחים חוקרים בכתב העת המקוון Circulation.
ממוגרפיות דיגיטליות וממוגרפיות על סרט צילום יעילות במידה דומה
מוגרפיות דיגיטליות הציגו רגישות גבוהה יותר כאשר רקמת השד הייתה צפופה.
ה- EMA: יחס סיכון-תועלת חיובי לתרופות נגד שיעול המכילות pholcodine
ה- Committee for Medicinal Products for Human Use ,CHMP של ה- European Medicines Agency מאשרת כי היתרונות הטמונים בתרופות נגד שיעול המכילות pholcodine עולים על הסיכונים וכי יש לאפשר את מכירת התרופות הללו עבור הטיפול בשיעול יבש בילדים ובמבוגרים.
Apixaban אינה יעילה יותר מ- Enoxaparin כטיפול פרופילקטי נגד VTE
apixaban ,factor Xa inhibitor כטיפול תרומבו-פרופילקטי לאחר אשפוז בבית החולים, אינה יעילה יותר מ- enoxaparin (אשר לרוב מופסקת בעת השחרור מבית החולים).
Gencaro ,bucindolol מפחיתה את הסיכון לפרפור פרוזדורים בחולים באי ספיקת לב
מחברת Arca Biopharma נמסר כי מחקר המצוי בשלביו המאוחרים מראה כי התרופה הניסיונית Gencaro bucindolol מפחיתה ב- 41% את הסיכון לפרפור פרוזדורים בקרב חולים עם אי ספיקת לב בינונית עד חמורה.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007